logo

Dijital Baskı Makineleri

Dijital Tekstil Baskısında Yenilikler MIMAKI ile ITM’de

MIMAKI ve Türkiye Distribütörü PİMMS, ITM 2016 Fuarı’nda tekstil, hazır giyim ve tekstil bazlı reklamcılık çalışmaları için geliştirdikleri yeni dijital baskı çözümlerini sergileyecek.

Dijital baskı teknolojileri uzmanı MIMAKI ve Türkiye Distribütörü PİMMS, 1-4 Haziran tarihleri arasında Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan ITM 2016 Fuarı’nda tekstil baskısı için geliştirdiği çözümlerini sergileyecek.

Salon 8 Stand 801A-802’de müşterileri ile buluşacak olan firma, zengin ürün gamında öne çıkan ürünlerin lansmanını yapacak. Verimlilik ve karlılığı arttıracak çözümlerle sektöre seslenen firmanın standında yeni geniş format tekstil baskı makinası TS500-3200 (3.2metre) öne çıkacak.

ITM’in tekstil sektörü için önemli bir fuar olduğunu söyleyen PİMMS Group Genel Müdürü Selçuk Aygüler fuarın sadece Türkiye için değil çevre bölgeler için de büyük öneme sahip olduğunun altını çiziyor ve sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Standımızda bulunan uzman ekipler, dört gün boyunca ziyaretçilere MIMAKI ürünleri ile nasıl yüksek verimlilik ve karlılık elde edebileceği hakkında bilgi verecek. Makineler, canlı numune baskıları ile çalışır halde sergilenecek. Standımızda herkes kendine göre bir şey bulacak.”

Aygüler, Amsterdam’da düzenlenen FESPA Digital 2016 Fuarı’nda ilk defa dünya lansmanı yapılan TS500P-3200’ün ITM fuarı ile ilk kez Türkiye pazarına getirildiğini de belirtti. Bu modelin ev tekstili sektörüne damgasını vuracağını savunan Aygüler şunları söyledi; “Bu alanda büyük bir eksikliği kapatacak olan TS500P-3200, 3.2 metre süper geniş formatı, yüksek kalite standardı ve saatte 180m2 baskı hızı ile sektöre yön verecek. Ziyaretçilerin diğer modellerimizle birlikte bu çözümümüzden aynı şekilde etkileneceğini bekliyoruz.”

MIMAKI standında sergilenecek ürünler arasında bulunan TS300P-1800 (190cm) yeni nesil süper hızlı baskı kafaları ile üstün baskı kalitesine sahip. Bu makine en ince hatlı desenleri bile üst üste oturma problemi yaşamadan süper ince hatları kaybetmeden basabiliyor. Dört pass sistemine sahip olan TS300P-1800 dünya üzerinde bu kadar yüksek verimlilikte ve detaylı hassas baskı yapabilen tek makine olarak tanımlanıyor.

s2

Sergilenecek JV300-160 modeli ile çok yönlü boya türleri ile fotoğraf kalitesinde profesyonel grafik, spor ürün ve modern imalat ürünleri elde edilebiliyor. TS34-1800A modeli ise 190cm maksimum baskı alanı, otomatik kurutma fanları, 4-6 renk seçeneği ile konfeksiyon, forma, tişört, bayrak ve afiş malzemeleri için çözüm sunuyor. MIMAKI standında yer alacak diğer modeller arasında direkt kumaşa pigment ve süblimasyon baskı TX300-1800 modelinin yanı sıra, saatte 150m2 baskı yapabilen TS500 -1800 modeli ve JV300 Fikseli bayrak makinası bulunuyor.
Amsterdam’da gerçekleştirilen FESPA Digital 2016 Fuarı’nda MIMAKI standının herkesi etkilemeyi başardığını kaydeden Aygüler, aynı etkiyi İstanbul’daki ITM 2016 Fuarı’nda göstermeyi hedeflediklerini belirtti. Aygüler, ITM Fuarı’nda yeni makinelerin yanı sıra, renkli şovlar ve dikkat çekici baskı örnekleri ile her sektörden ziyaretçinin ilgisini çekeceklerini de sözlerine ekledi.
Aygüler; “Özellikle yeni makine sürprizlerimizle sektörde her zaman lider olduğumuzu vurgulayacağız. PİMMS Group olarak, her zaman müşteri odaklı düşünerek kendimizi sürekli yenilemeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Share
1320 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ