logo

Dijital Baskı Makineleri

FESPA Eurasia 2015 fuarı açıldı

fespaDijital baskı sektörünün büyük bir heyecanla beklediği FESPA Eurasia 2015 bugün kapılarını açtı. Türkiye ve çevre bölgenin geniş format dijital baskı, serigrafi, tekstil baskı ve endüstriyel reklam sektörlerini buluşturan fuar 10-13 Aralık 2015 tarihleri arasında CNR Expo İstanbul’da Salon 2ve 4’te ziyaret edilebilecek.

3.edisyonu gerçekleştirilen FESPA Eurasia’nın açılış töreninde FESPA Başkanı Sn. Yaşar Güvenen ve FESPA CEO Neil Felton ve ARED Başkanı Sn. Halil Eligür, ARED baskı profesyonellerine ve katılımcılara ‘hoşgeldiniz’ diyerek fuarın resmi açılışını gerçekleştirdi.

Eligür konuşmasında FESPA Eurasia’nın dinamik pazar yaratma konusundaki öneminin altını çizdi. “Derneğimizin 15. yılını kutladığımız bu yılda, FESPA Eurasia fuarımızın 3. açılışında sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. İlk fuarı düzenlediğimiz 2013 yılından beri her yıl artan bir ziyaretçi ve katılımcı grafiğimiz var böylece daha geniş kitlelere ulaşma ve kendimizi daha iyi anlatma fırsatı bulduğumuza inanıyoruz. FESPA Eurasia, Türk baskı ve endüstriyel reklamcılık sektörüne dünyadaki son gelişmeleri takip etme fırsatı sunarken aynı zamanda yerli katılımcı firmalarımıza da bölge ülkelere açılma ve uluslararası yeni müşteriler bulma imkanı tanıyor. Ayrıca fuarımızın yılın sonunda olması sayesinde gelecek yılın bütçeleri üzerinde çalışan sektörün karar vericileri en son yenilikleri keşfederek, en iyi yatırım kararlarını alma şansı yakalayacaklar. Başarılı bir fuar temenni ediyorum.”

Yasar Guvenen (Medium)Gerçekleştirilen en büyük FESPA Eurasia

Bu yıl 8720m2 alanda gerçekleştirilen fuar 2013 yılındaki ilk FESPA Eurasia fuarına göre %29 büyüdü. Bir önceki etkinlikte 125 katılımcıya ve markaya ev sahipliği yapan FESPA Eurasia bu yıl 160 marka ve tedarikçiyle kapılarını ziyaretçilere açtı. Katılımcı sayısının sürekli artmasının yanı sıra, firmaların önemli bir kısmı, zengin ürün gamları ve yeni ürünlerin lansmanları için stand alanlarını daha fazla genişletti.

2014 yılında 8700 profesyoneli çeken FESPA Eurasia, ziyaretçi sayısını her yıl yükseltmeye devam ediyor. Bu yıl yapılan etkinlikte ise gerçekleştirilen ön kayıtların artışı göz önüne alınarak ziyaretçi sayısının daha da artması ön görülüyor. Gerçekleştirilen ziyaretçi ön kayıtlarının üçte biri Türkiye dışındaki pazarlardan geldi. Bu ise FESPA Eurasia fuarının bölge için önemli bir etkinlik olarak kabul edildiğini gösteriyor.

Ziyaretçiler fuar boyunca geniş format dijital baskı ve endüstriyel reklam çözümlerinin yanı sıra, şimdiye kadarki FESPA Eurasia fuarlarının en güçlü tekstil baskısı mevcudiyetiyle buluşacak. Küresel dijital baskı pazarının Mimaki ve Canon gibi önemli markalarının yanı sıra Türk baskı pazarına çözüm ve ürün sunan Optimum, URAS Tekstil, Saatçioğlu, Future Digital, Folpa, Sayar Matbaa ve Pass Reklam firmaları da önemli firmalar arasında öne çıkıyor.

Sektörel Bilgi Seminerlerle Paylaşıldı

Endüstriye yatırım yapan bir organizasyon olarak FESPA Eurasia her zaman olduğu gibi, sadece yeniliklerin sunulduğu bir ticari platform olmanın ötesine geçiyor. Fuar boyunca düzenlenecek olan ücretsiz seminer ve workshoplar endüstri profesyonellerine eğitimsel içerik desteği veriyor . Endüstriyel Reklam Atölyesi (Signage Demo) sign-wiritng, neon, LED ve harflemeye sahne oluyor. Tekstil seminerleri yeni uygulamalara ve trendlerin yanısıra serigrafi baskıya yer veriyor. Araç kaplama yarışması ise (World Wrap masters) teknik ip uçları ve aksiyon dolu araç kaplama yarışmasına sahne oluyor

Fuar hakkında daha fazla bilgi için www.fespaeurasia.com sayfasını ziyaret ediniz.

Share
1514 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ