logo

Dijital Baskı Makineleri

“ITM 2016, tam zamanında organize edildi”

Elteksmak Eyup Poslu (4) (Large)Elteksmak Genel Müdürü Eyüp Poslu, zor bir dönemden geçen Türkiye tekstil sektörünün en çok ihtiyaç duyduğu anda ITM 2016’nın yapıldığını dile getirdi.
Denizli merkezli tekstil makine üreticisi Elteksmak, ITM 2016’da ürün gamındaki kontunu Tumbler Elmego-X makinesindeki yenilikleri sergiledi. Aynı zamanda Ramöz makinesinde servol kontrollü sistemlerini müşterilerine yenilik olarak sundu. Elteksmak Genel Müdürü Eyüp Poslu, fuarda sergiledikleri kontunu tumbler kurutma makinesi El Nino’nun dünya çapında rekabete hazır olduğunu ve yoğun ilgi gördüğünü dile getirdi.

Elteksmak Eyup Poslu (3) (Large)ITM 2016 sayesinde Türkiye ve yurt dışından müşterileriyle buluşma şansı yakaladıklarında değinen Poslu şu değerlendirmelerde bulundu: “ITM 2016’nın tekstil sektörünün darboğaz olduğu bir zamanda gerçekleşmesi bizleri memnun etti. Bu sayede müşterilerimizle bir araya geliyor, yeni iş fırsatlarını değerlendiriyoruz. Müşteri memnuniyetine önem veren bir firma olarak burada onlarla sıcak temasta olmak bizler için önemli. Bu sayede Ar-Ge çalışmalarımızı ve önümüzdeki dönem çalışmalarımızı planlıyoruz. Ayrıca tekstil makine üreticilerinin çoğu İstanbul’da yer aldığı için uluslararası müşterilere ulaşmada avantaja sahip. Bizim gibi Anadolu şirketlerinin ise bunu sağlamak için ITM 2016 gibi sektörel organizasyonlara ihtiyacı var”.

Elteksmak Eyup Poslu (1) (Large)Tekstilin Türk toplumunun genetiğinde olduğunu söyleyen Poslu; Tekstil, bugün en fazla istihdamın sağlandığı, özellikle kadınlara istihdam sağlayan, ihracat rakamlarında ilk sıraya oturan, yılın ilk dört ayında ihracat düştüğü halde ihracatın arttığı bir sektör. Zor tarafları da var, rakiplerimiz çok güçlenmeye başladı. Özel işler yaparak ayakta durmaya çalışan müşterilerimiz var. Ben uzun süre daha Türkiye’nin tekstilden ekmek yiyeceğini düşünüyorum. Bu kadar önemli bir sektör ikinci plana düşürülemez. Markalaşan ve kalitesini artıran firmalar ayakta kalıyor. Türkiye de bu yolda emin adımlarla ilerliyor.

Share
1366 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ