logo

Dijital Baskı Makineleri

Memnun Makine,“ALİSA” Fırça Zımpara Makinesini ITMA’da sergileyecek.

memnun makina (2) (Medium)Memnun Makine, ALİSA markalı Fırça Zımpara Makinesi, HT Jigger ve Şablon Daireleri için ürettiği Lak Çekme Makinesi ile Itma’ya katılıyor.

Memnun makine için 2015 yılı nasıl geçiyor? Yenilikleriniz, atılımlarınız ve devam eden projeleriniz vb. hakkında bilgi verir misiniz?

Memnun Makine olarak önceliğimiz her zaman AR-GE dir. Son 3 senede 3 değişik AR-GE projemiz Tübitak tarafından desteklenmiştir. 2015 yılında ise 4. Projemizi başlattık. Yeni projemizin süreci devam etmektedir ve 2016 Haziran ayına kadar tamamlanacaktır. Bu projelerin tamamı Türkiye’de üretimi olmayan makineler ile ilgili. Bu projelerimizde Üniversitelerdeki konusunda uzman akademisyenler ile beraber çalışıyoruz. Aynı zamanda Tekstil fabrikalarındaki uzman mühendis ve teknisyenlerin de görüşlerine ve tecrübelerine başvuruyoruz. Projelerimizin hepsi olumlu sonuçlanmakta ve Tübitak tarafından desteklenmektedir.

Genel olarak 2015 yılı bizim için çok verimli geçti. Bu sene içerisinde firmamız açısından ciddi yatırımlar yaptık. Makine üretiminde olmazsa olmazlardan olan Lazer Kesim Makinesini bünyemize kattık. Lazer kesim işlerini kendi bünyemizde yapmak bize ciddi zaman tasarrufu sağladı. Ayı zamanda 4 Valsli Silindir Bükme Makinesi, CNC büküm, CNC Freze gibi üretimde ihtiyacımız olan birkaç makine alımımız daha oldu. Bu makineler ile üretim hızımızı ciddi oranda arttırmış olduk.

Memnun Makine’nin iç ve dış pazarlardaki son durumu hakkında neler söyleyebilirsiniz? İhracat mı, iç piyasa mı daha iyi durumda? Özellikle tercih edilen makineleriniz hangileri? Daha çok hangi ülkelere ihracat yapıyorsunuz?

memnun makina (3) (Medium)İç Pazarda özellikle yeni ürettiğimiz geniş en Zımpara Makinelerimiz büyük ilgi gördü. Şu anda özellikle ev tekstilinde ve döşemelik kumaşlarda faaliyet gösteren firmalarımızZımpara Konusunda ciddi bilgi birikimine sahip olan firmamızı tercih ettiler. 3600 mm Silindir enine kadar ürettiğimiz Zımpara Makinelerimiz birçok tekstil firmamızın tercihi oldu. Üretim konusundaki esnek yapımız ve tecrübeli Ar-Ge ekibimizsayesinde firmalarımızın bazı özel isteklerine de cevap verebilmekteyiz.

Dış Pazarda ise 2015 yılı içerisinde Polonya, Kazakistan, Sudan, Özbekistan ülkelerine ihracatlarımız oldu. Bu ay içerisinde de Hindistan’a üretmiş olduğumuz Ecolo-JIG markalı Jigger Kumaş Boyama Makinemizi gönderiyoruz.

2015 yılında ürettiğimiz makinelerin % 50 si yurt dışına gönderilmiştir.

Yeni makineniz hakkında bilgi alabilir miyiz? Özellikleri ve sunduğu avantajlarını anlatır mısınız?

ALİSA Fırça Zımpara Makinası sektörde şu ana kadar üretilen en kapsamlı Zımpara Makinesidir.

ALİSA hem örgü hem de dokuma kumaşları çalışabilecek özelliklere sahiptir. Özellikle örgü kumaşlarda alınması zor olan bazı efektleri rahatlıkla alabilmektedir.

memnun makina (4) (Medium)6 Adet yüksek devirli zımpara silindiri bulunmaktadır. Fırça zımpara silindirlerinin her birinde ayrı sürücü
( inverter ) bulunmaktadır ve bu sayede fırçaların devirleri ve dönüş yönleri ayrı ayrı ayarlanabilmektedir.

40 mt/dak. Çalışma hızına kadar ulaşabilmektedir. Örgü kumaşlar için de girişte spiral açıcılar mevcuttur.

Her fırça silindirinin altında Toz Emiş Davlumbazları bulunmaktadır. Bu sayede zımparalama esnasında oluşan tozları çok verimli bir şekilde temizleyerek kumaşın mümkün olan en temiz şekilde çıkmasını sağlamaktadır.

Ayrıca opsiyonel olarak sunduğumuz Fırçalama Toz Emiş Ünitesi de makine çıkışına ilave edilerek ekstra temizlik sağlanabilmektedir.

Kolay anlaşılabilir Dokunmatik Operatör Panosu ile yapılan işlemlerin tamamını izleme, kaydetme ve gerektiği zaman hafızadan çağırma özelliği de mevcuttur.

Makinemizde kullandığımız Karbon Fırçalar tamamen kendi üretimimizdir. Özel çakım şekli sayesinde fırçalar daha yoğun üretilmektedir. Dolayısı ile fırçaların ömrü uzamakta ve efekt almak kolaylaşmaktadır.

6 Adet zımpara silindiri ile çok çeşitli çalışma kombinasyonları oluşturma imkânı sunulmuştur. Aynı makinede isteğe göre, Karbon Fırça, Seramik Fırça veya Elmas Zımpara Kağıtları sarılmış Zımpara Silindiri kullanılabilir. Örneğin girişteki 1 silindir Elmas Zımpara Silindiri ve diğer 5 silindir de Karbon Fırça Silindiri olarak kullanılabilir. Buna benzer çok değişik kombinasyolar ileefekt,tuşe çeşitliliğini arttırmak mümkündür.

– ITMA 2015 Fuarı’nda hangi makinelerinizi sergileyeceksiniz? Bunlar hakkında bilgi alabilir miyiz?

memnun makina (5) (Medium)ITMA 2015 Fuarında yeni ürünümüz olan ALİSA Fırça Zımpara Makinamızı, HT Jigger açık en dokuma kumaş boyama makinamızı ve Rotasyon Şablon Daireleri için Lak Çekme Makinamızı sergileyeceğiz.

ALİSA Fırça Zımpara Makinemiz, Memnun Makinanın Zımpara konusundaki bilgi birikimi ve uzmanlığı ile geliştirilmiş, sektördeki en kapsamlı Zımpara Makinesidir. ALİSA nın en önemli özelliği hem örgü hem de dokuma kumaşları sorunsuz bir şekilde zımparalaya bilmesidir.

memnun makina (6)Jigger Boyama Makinemiz ise Türkiye başta olmak üzere Almanya, Rusya, Beyaz Rusya gibi birçok ülkede tercih edilen sorunsuz bir makinedir. İlave bazı özellikler eklediğimiz HT Jigger Kumaş Boyama Makinemizde kullandığımız son teknoloji ekipmanlar ve yazılımlar ile öne çıkmaktadır.

Lak Çekme Makinemiz ise Rotasyon Şablon Hazırlama Dairesinin olmazsa olmaz makinesidir. 3500 mm boyuna kadar ve 640, 820, 914 101.8 ölçülerinde olan şablonları da çalışabilecek özelliklerde üretilebilmektedir.

Share
2136 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ