logo

Dijital Baskı Makineleri

PİMMS Group ITM 2016 fuarına Renk Kattı

Pimms1 (2) (Large)MIMAKI Türkiye Distribütörü PİMMS Group, sıradışı ve çarpıcı tekstil baskı çözümlerini, ITM 2016 Fuarı’nda tekstil sektörüyle buluşturdu.

Geniş format inkjet baskı makinelerinde dünya lideri MIMAKI, Türkiye pazarında da yeniliklere imza atmaya devam ediyor. 1-4 Haziran tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ITM 2016 Fuarı’nda tekstil sektörüyle buluşan MIMAKI Türkiye Distribütörü PİMMS Group, MIMAKI’nin tekstil, hazır giyim ve tekstil bazlı reklam uygulamaları için geliştirdiği baskı çözümlerini ziyaretçilerle buluşturdu. Zengin ürün yelpazesinde öne çıkan ürünleri sergileyen PİMMS Group, verimliliği ve karlılığı artıracak çözümlerle tekstil baskı sektörünün ihtiyaç duyduğu tüm çözümleri sektörün karşısına çıkardı.

PimmsSadece Türkiye’den değil komşu ülkelerden de ziyaretçinin geldiği ITM Fuarı’nda en çok İran ve Pakistan’dan misafir ağırlayan PİMMS Group ayrıca Cezayir’den Ürdün’e, Filistin’den Mısır’a kadar pek çok ülkeden tekstil profesyonellerine MIMAKI çözümlerini tanıttı. Stantta hazır bulunan PİMMS teknik ve satış ekipleri, dört gün boyunca ziyaretçilere MIMAKI çözümleri ile yapabilecekleri uygulamaların çeşitliliğini ve farklı baskı önerilerini paylaştı. Ziyaretçiler, numune baskılarına yoğun ilgi gösterirken, MIMAKI ile hayallerini gerçeğe taşımanın yollarını keşfettiler.

Fuarda, PİMMS Group tekstil bayileri AIT, Digimania, Karya Dijital ve PSC Tekstil de kendi stantlarında MIMAKI tekstil baskı makinelerini sergilediler. Özellikle AIT ve Digimania stantlarında MIMAKI çözümleri ile baskısı yapılmış koltuk takımları, halı ve perde ürünleri ziyaretçi ve katılımcı herkesin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Pimms1 (4) (Large)PİMMS Group Farkını ITM 2016’da da Hissettirdi

PİMMS standı, bu yıl renkli bir şovla ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. MIMAKI tekstil baskı çözümleri ile baskısı yapılmış hazır giyim örnekleri, mini bir defile ile sektörün karşısına çıktı. Dört gün boyunca günde üç kez olmak üzere düzenlenen defilede, modeller MIMAKI ile basılmış birbirinden renkli giysilerle ziyaretçilere MIMAKI çözümlerinin kalitesini gösterdi.

MIMAKI TS500P-3200 İlk Defa Türkiye Pazarında

Bu yılki fuarda öne çıkan çözüm ise, ITM 2016 ile ilk defa Türkiye pazarı ile buluşan TS500P-3200 oldu. MIMAKI’nin en son geliştirdiği büyük ebatlı bu süblimasyon transfer kağıdına baskı yapan makine, perakende ve ev-mobilya dekorasyon pazarlarında hız ve yüksek kalitede baskı kombinasyonu, performans ve güvenilirlik özellikleri ile öne çıktı. Makine, 3.2 metrelik süper geniş formatı, yüksek kalite standardı ve saatte 180m2’lik baskı hızı ile ev tekstil sektöründe büyük bir boşluğu dolduracak.

Pimms1 (3) (Large)MIMAKI Tekstil Portföyü Herkesin İhtiyacını Karşılıyor

Fuarda iddialı olan bir diğer çözüm ise 112m2’lik baskı hızına ve 190cm baskı alanına sahip MIMAKI TS300P-1800 geniş format direkt baskı makinesi oldu. Yeni nesil süper hızlı baskı kafaları ile üstün baskı kalitesi sunan makine, en ince hatlı desenleri bile üst üste oturma problemi yaşamadan süper ince hatları kaybetmeden basabiliyor. Dört pass sistemine sahip olan TS300P-1800 dünya üzerinde bu kadar yüksek verimlilikte ve detaylı hassas baskı yapabilen tek makine olarak tanımlanıyor.

Makine fuarda ayrıca, tekstil üretim olanaklarını genişletmek için inkjet baskı makinelerinin çok yönlülüğünü arttıracak yeni açık siyah, neon sarı ve floresan pembe mürekkepleri ile de tanıtıldı. Fuarda canlı olarak uygulanan SB410 süblimasyon spot renkler, siyah boyalar ile birleştiğinde daha göz alıcı desenler ortaya çıkardı.

Fuarda yüksek hızlı baskı makineleri grubu içerisinde, transfer kağıdına saatte 150m2 baskı yapabilen TS500 -1800 modeli de yerini aldı. Dünyanın en hızlı transfer baskı makinesi olan makine, gelişmekte olan uzun metrajlı baskılarıyla dijital baskı sektörüne uygunluk gösteren spor giyim ve soft signage ürünleri için ideal.

MIMAKI JV300-160 modeli de ITM 2016’da yerini aldı. Makine, çok yönlü boya türleri ile fotoğraf kalitesinde spor ürünlerine baskı yapmasıyla, tekstil profesyonellerinin ilgisini çekti. Saatte 105.9m2 baskı hızı, 1440dpi yüksek baskı çözünürlüğü, turuncu, açık siyah ve beyaz boyayı da içeren 9-renk seçeneği (SS21)ile canlı 6-renk dye – sublime boya seçeneğine sahip makine moda ve hazır giyim sektörüne rakipsiz bir çözüm sunuyor.

PİMMS standına yer alan diğer modelleri ise direkt kumaşa pigment ve süblimasyon baskı yapan ve bu yılki drupa’da EDP Ödülü’nün sahibi olan TX300-1800 modelinin yanı sıra, JV300 fikseli bayrak makinesi oldu.

Share
1616 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ