logo

Dijital Baskı Makineleri

Prodigital Gaziantep ve İstanbul Fuarlarında Müşterilerini Ağırladı

IMG_1808 Gaziantep DOMATEX  Halı Fuarı Ve İstanbul ITM Tekstil Makinaları Fuarında Müşterilerini Ağırladı.

Süblime transfer baskı makinalarından sonra yoğun bir şekilde direkt kumaşa dijital baskı makinalarına ağırlık verdik ve hızla satış ve sonrası hizmetlerimiz devam etmektedir.

Domotex halı fuarında Mutoh süblime transfer baskı makinalarımızı transfer yapacak kalender sistemlerini va halı laminasyon makine sistemlerinin tanıtımını yaptık.

Mutoh; Dijital baskı makinalarında orta formatta üretim yapan bu konuda lider olan bir Japon firmasıdır. Mutoh tekstil makinalarını süblime transfer,direkt baskı ve tişort baskı makinaları olarak piyasaya sunulmaktadır. Süblime transfer baskı makinalarımız 110 cm’den 260 cm’e kadar baskı eninde makinalardır. Saatteki hızları 40 m2’den 120 m2’ye kadar çıkmaktadır. 110 cm,137 cm,160 cm,190 cm ve 260 cm’e kadar ebatlar mevcuttur.

prodigitalMutoh kumaşa direkt baskı makinalarında dispers, polyester kumaşa baskı ve pigment pamuklu kumaşa baskı bulunmaktadır. Dispers baskı makinaları 160 cm,190 cm, 260 cm enindedir. Pigment pamuklu kumaş baskı makinası 190 cm enindedir. (1938TX)

Domotex halı fuarında 320 cm eninde blanketli halıya direkt baskı makinasını sergiledik. Halı makinasıyla beraber ön işlem sistemleri baskı öncesi halının tozunu alan makinalar ve yine baskı öncesi halıya pat (apre) yapan makinaları tanıttık.

 Ayrıca baskı sonrası ön kurutma sistemleri buharlama ve hava üflemeli fixe sistemleri, halı yıkama sistemleri, son kurutma sistemleri ve halının renk yumuşaklığını ayarlayan sistemler tanıtıldı.

Gaziantep halı fuarımız oldukça başarılı geçti. Katılımcıların bir kısmı zaten bizim çalıştığımız halıcı müşterilerimizdi. Bir kısmıda bizim potansiyel müşterilerimizdi. Çok iyi görüşmeler yaptık ve çözüm üretmeye devam ediyoruz.

Yurtiçi ziyaretçilerden ve yurtdışı ziyaretçilerden oldukça ilgi gördük ve talep aldık. Proje bazında görüşmeler devam ediyor.

ITM fuarında;

  • Mutoh süblime transfer baskı makinalarına
  • Mutoh tekstil direkt baskı makinalarını (pigment, dispers)
  • Mutoh Roll to Roll UV perde, nonwoven, deri-suni deri baskı makinasını
  • Mutoh Tişort baskı makinasını
  • Protexjet Pigment pamuklu kumaş baskı makinalarını
  • Protexjet halı baskı makinasını
  • Protexjet reaktif, asit, dispers blanketli baskı makinalarını
  • Protexjet oval emprime dijital baskı makinasını
  • Dilli Endüstriyel UV Roll to Roll Perde, nonwoven,deri- suni deri ve teknik tekstil baskı  makinalarını tanıttık.

Protexjet oval Emprime dijital baskı makinası ve pigment pamuklu kumaşa baskı makinası oldukça rağbet gördü.

Prodigital (2) (Large)ITM Fuarı tekstil sektöründe  ITMA’dan sonra olduğu için bu dönemde ITMA’da yatırım yapmayanlar bu fuarı bekledi. Bu fuarda bir kısmı yatırım yaptı. Ama bir kısım yatırımcı ülkenin ve dünyanın konjonktürel riskli yapısından dolayı yatırımları ertelediler kararsız kaldılar.

Fuar değerlendirirken bazı durumları dikkate almak gerekiyor. Sezon sonu Türkiyenin ekonomik durumu çevre ülkelerdeki savaş durumu, ülkemizdeki terör durumu ve fuarın son günü yaşanan doğal afet durumunu göz ardı etmeden değerleme yapmalıyız. Bütün bu olumsuz şartlara rağmen fuar kötü değildi.Yeterli olmasada oldukça fazla müşteriyle görüşmeler yaptık. Ufak tefek satışlar oldu. Proje anlaşmaları yapıldı ve gerçekleşmesini bekliyoruz.

Fuarın markalarımıza çok katkısı olmadı ama bizim markalarımızın fuarın dijital bölümüne katkısı olduğunu düşünüyoruz.

Prodigital (5) (Large)Markalarımızın tanıtımı ve satış organizasyonları şu anda İstanbul merkez ofisimizden Bursa büromuzdan, Gaziantep büromuzdan, Ankara Bayimizden ve İzmir Bayimizden merkez destekli olarak yürütülmektedir. Ayrıca markalarımızın bazıları için İstanbulda birkaç satıcı bayimiz mevcuttur. 2016 yılında merkez destekli Anadolu ofis çalışmalarımıza ve bayilik yapılanmalarımıza devam edeceğiz.

Sıgn ve Fespa fuarlarında yer almayı düşünüyoruz ama Türkiyede hergün şartlar değişiyor gelecek günler ne gösterir bilemeyiz.

Ülkemizdeki ve dünyadaki ekonomik durgunluğu ancak psikolojik durumdan kurtularak ve alışveriş yaparak aşarız. Hareket sağlayarak ekonomide canlanma yapabiliriz.

 

Share
1847 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ