logo

Dijital Baskı Makineleri
19 Ekim 2018

SIGN 2018 Fuar Değerlendirmesi

Öncelikle fuarın herkese hayırlı olmasını ve görüşmelerin iyi sonuçlanmasını temenni ediyorum. Fuar bildiğimiz gibi ülkenin içinde bulunduğu en riskli dönemde yapıldı. Ekonomideki faiz döviz kurları ve yeni hükümetin orta vadeli planlarının açıklanması gibi karmaşaların ortasında bir fuar atlattı. Yatırımcı veya yatırıma ihtiyaç duyan sektördeki insanlarımızın bir kulağı hep bankalarda, hükümette ve borsadaydı. Bütün bunların ışığında yine de kötü olmayan bir fuar geçirdik. Organizasyon olarak gerekli özen gösterilmiş ve azami dikkat sağlanmıştı diyebiliriz.

Fuarın katılımcısı açısından baktığımızda ciddi firmaların burada yer aldığını gördük. Herkes kendi ürünlerini mümkün olduğunca nakit fiyatlardan tanıtmaya ve satmaya çalıştı. Ziyaretçi açısından fuara baktığımızda ise yurtdışı ziyaretçilerin biraz azaldığını gözlemledik. Yurtiçi ziyaretçilerden çoğunun Cuma-Cumartesi-Pazar günü daha çok fuara geldiklerini gördük. Daha çok devletten destek alan (KOSGEB – KALKINMA AJANSLARI) firmaların yatırım yaptığını gördük. Bu yıl ziyaretçi profili çok geniş yelpazeye yayılmıştı. Ev tekstilinden, duvar kağıtçıya, dekorasyondan camcıya kadar her alandan baskı makinası kullanıcısı fuarı ziyaret etti. Organizasyonun yürütülmesinden ve ziyaretçilerin standımızı ziyaretlerinden memnun kaldık. Özellikle Cumartesi günü çok yoğun bir ziyaretçi akını oldu.

2- Prodigital olarak bu ortamda iyi bir fuar geçirdik diyebiliriz. Sergilediğimiz makinalarımızın tamamı na yakınını sattık. Öncelikle 5metrelik makinamız ve Taiwan’dan getirdiğimiz LDP RAPTOR UV baskı makinamız çok talep gördü. Bu makinalarla ilgili bazı anlaşmalar yaptık.

3-Standımızda distribütörü olduğumuz firmaların birçok ürününü sergiledik. Bunlar;

Gongzheng:

GZM 3204(+) BASKI MAKİNASI; 320cm eninde fuji dimatix starfire baskı kafası  kullanan, iç mekan ve dış mekan baskı yapabilen, saatte 234 m2 baskı yapan makinamızı tanıttık.

 GZC3202 BASKI MAKİNASI; 320cm eninde 2 adet Fuji dimatix starfire baskı kafası kullanan  baskı makinamız saatte 129m2 baskı hızına sahiptir.

GZS 3204(+) BAYRAK BASKI MAKİNASI ; 320cm eninde bayrak ve kumaş baskı makinası ve fiksesi. Fuji dimatix starfire baskı kafası kullanan makinamız multi fonksiyonel bir makina. İstenildiğinde süblime kağıt basılabiliyor, istenilirse direkt kumaş basılabiliyor.

GZS3204 BAYRAK BASKI MAKİNASI  FOTOĞRAF                   

THUNDERJET BASKI MAKİNASI; Ekosolvent baskı makinamızın 160cm/180cm/260cm ve 320cm eninde modelleri bulunmaktadır. Epson DX5baskı kafası kullanan makinalarımız yüksek kalitede iç mekan dış mekan baskıları yapabilmektedir.

GZF 5004 BASKI MAKİNASI; 5metre eninde 7 ton ağırlığında Stabl bir Grand format baskı makinası. 4 adet Fuji dimatix Starfire baskı kafası kullanmaktadır. Jumbo merdaneler ile malzemenin rahat yürümesini ve toplamasını sağlayan endüstriyel açma ve toplama sistemleri kullanıyor.

GZF 5004 FOTOĞRAF

1RAPTOR 3206-RTR UV BASKI MAKİNAMIZ; 3.20m eninde 6 adet Rıcoh Gen5 baskı kafası kullanıyor, saatte 100m2 hızında baskı yapabilmektedir. Duvar kağıdı, ışıklı kumaş, stor, zebra perde, folyo, branda, kağıt, oneway vision ve diğer rulo olabilen tüm malzemelere yüksek kalitede baskı yapabiliyor. Makinanın en büyük özelliği  düşük boya tüketimi ve her türlü malzemeye parlak ve mat baskı yapabiliyor olması.

RAPTOR 3206 UV BASKI MAKİNASI FOTOĞRAF

DİLLİ NEOTİTAN 2504DWV UV BASKI MAKİNASI ;2,5m eninde Rulo ve Tabaka malzemelerine baskı yapabilen endüstriyel hibrit uv sistem. Dünyanın en önemli uv makine üreticisi Kore’li Dilli firması tarafından üretiliyor. Ahşap, Cam, Strafor, deri, suni deri ve reklam sektöründe kullanılan makine uzun süre sorunsuz çalışmasıyla biliniyor.

NT2504DW+V FOTOĞRAF

NEOTİTAN 3204 RTR:3,20m eninde rulodan ruloya baskı yapabilen endüstriyel uv baskı makinası. Bu makine çok hızlı ayrıntılı baskı yapıyor. Türkiye’de perdeciler, suni dericiler ve reklam sektöründe çalışıyor.

 

MUTOH 426UF UV BASKI MAKİNASI; 33X48mm Epson DX7 baskı kafası, 1440 dpı baskı çözünürlüğü 70mm malzeme yüksekliğine kadar her türlü malzemeye baskı yapabilen uv baskı makinası

MUTOH 1624X BASKI MAKİNASI;161cm baskı alanı, Epson DX7 baskı kafası,1440 dpı baskı çözünürlüğü ile İç/dış mekan baskı makinası

MUTOH 1938WX SÜBLİME TRANSFER BASKI MAKİNASI;191cm baskı alanı,2 adet Epson DX7 baskı kafası ,1440dpi baskı çözünürlüğü ile saatte 73m2 baskı hızına sahiptir.

Mutoh Kesim ploterı valuecut; 60cm,130cm,180cm poza okuma sistemli kesiciler

VALUEJET 1626UH UV BASKI MAKİNASI; 162cm baskı alanı, Epson DX7 baskı kafası ile 15mm malzeme yüksekliği ile her türlü, Rulodan ruloya ve tabaka baskısı yapabilen uv baskı makinası

4-Ziyaretçiler bu dönem çok farklı ürünlere yoğunlaştılar.5 metrelik baskı makinasına yoğun ilgi vardı.

Her türlü sektörden gelip makinayı incelediler. Birkaç tane 5m makine sattık.

LDP firmasından getirdiğimiz RAPTOR UV makine çok ilgi gördü. Duvar kağıtçılar, ışıklı kumaşçılar ve diğer endüstriyel iş yapan firmalar bu makinayı çok beğendi ve sipariş verdiler. İnşallah bu makinadan Türkiye’de çok satmayı umuyoruz. LDP firmasının sahibi de fuarda bizimle beraberdi ve Türkiye’de gördüğü ilgiden çok memnun ayrıldı. Kalite ve düşük maliyet açısından dünyada benzerine 2-3 kat fark atan makine çok ilgi gördü.

25-Piyasada yaşanan ekonomik olumsuzlukların fuara yansımadığını söylersek yalan olur. Fakat bunlara rağmen fuar bana göre başarılıydı. Ziyaretçilerin yatırımlarını biraz ertelemelerine sebep oluyor bu durum fakat dünyadaki ekonomik dalgalanmaları göz önüne aldığımızda beklemenin yatırımı geciktirmenin bir yararı olmayacağını herkes görüyor. Döviz, enflasyon ve faizler arttı fakat ortamın düzelmesi yine bizlerin elinde. Kendi kendimize sürekli ekonomik kriz söylentileri yaparak piyasanın gerilmesine sebep oluyoruz. Yatırımcının ve tüketicinin pozitif hava estirmesi piyasalardaki olumsuz havanın %70 oranında düzelteceğini düşünüyorum .Krizi geldi geçti diye bakıp işlerimize dört elle sarılmamız gerekiyor. Bu ekonomik düzende alış veriş yapmadan piyasalar kendiliğinden düzelmez.

6-Bu hükümeti bugün değiştiremeyeceğimize göre kimsenin elinde sihirli değnekte olmadığına göre yeni ekonomik politikalarına destek verelim ve iş çevrelerii olarak devletin yanında olalım. Kalkınmayı top yekün yapmamız gerekiyor. Sadece kamu yatırımlarıyla veya yapısal reformların yapılmasıyla piyasalar düzelmez, kalkınma gerçekleşmez.İş çevrelerininde yatırıma,üretime,alışverişe,ihracata hız vermesi gerekmektedir.

Reel sektörler canlanmadan finans sektörlerinin canlanması sermayenin faize gitmesine ve kısır döngüye sebep olacaktır. Topyekün kalkınma ve refahın toplumun tüm kesimlerine yayılması için herkes üzerine düşeni yapacak üretim-ithalat-ihracat-tüketim dengesi kurulacaktır.

Atalarımızdan miras değil, çocuklarımızdan ödünç aldığımız bu dünyayı daha yaşanılamaz hale getirdik maalesef. Bu dünyayı daha yaşanılabilir kılmak ve çocuklarımıza iyi bir ortam bırakmak için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor.

Güçlü ve büyük bir Türkiye için güzel bir dünya için özgürlüklerimizin sınırlarını bilerek çok çalışmalıyız.

 

Share
274 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ