logo

Dijital Baskı Makineleri

TEKSAD-Elyaf, Pamuk İpliği ve İplik Test Metotları Anlatıldı

TEKSAD (1) (Medium)TEKSAD yeni dönem etkinliklerine Nilüfer Dernekler Yerleşkesinde devam ediyor.

12 Aralık cumartesi günü yapılan etkinlikte Tekstil Mühendisi, Sanayici Mesut Banazılı sektör mensupları ve öğrencilerle buluştu.

Sunum öncesi Dernek II. Başkanı Dilek Uzatıcı, TEKSAD’ın faaliyetleri ve yeni dönemde planladığı etkinlikler hakkında bilgi verdi. Etkinliklerimize bugüne kadar bini aşkın kişinin katıldığını, dernek üyelerinin uluslararası fuarlarda sunum yaptığını anlattı.

Tekstil sektörünün yöneticilerinin, tedarikçilerinin ve sektörde görev alacak Tekstil Mühendisliği bölümü öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte;

TEKSAD (2) (Medium)Tekstilin dünü-bugünü ve geleceği konularında bilgi verdi. Sektörün durağanlaştığını, ucuz ürünler üretmeye devam ettiğini, bu yüzden karlılığın düştüğünü ve çalışanların sektörü tercih etmediğini anlattı.

Türkiye’nin toplam İhracatında ortalama kg. fiyatı 1.6 $ iken, tekstil sektöründe bu ortalamanın 5.1 $, markasız bir giyside 24 $, markalı giyside 48 $, dış ülkelerde mağaza açan ve markalı ürünlerde 80-150 $’ı  bulduğunu  anlattı.

 

Share
1352 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ