logo

Dijital Baskı Makineleri

Temsad Derneği ABD’li Tekstilcilerle Buluştu

temsad dernegi (2) (Medium)Temsad Derneği Yurtdışı derneklerle yapmış olduğu anlaşmalar çerçevesinde ABD’li  ATMA Derneğinin de verdiği destek ile ABD’li Tekstilciler ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.12-16 Ekim tarihleri arasında Amerika tekstil merkezi Sharlott’ta düzenlenen workshop’’a yoğun ilgi vardı. Gaston College Kimbrell Campus’te düzenlenen etkinliğe Türkiye’den 12 firma katıldı.

TEMSAD derneği  ITMA 2015 Fuarı öncesi Amerikan Tekstilciler ile Türk tekstil makine üreticilerini bir araya getirdi. Görüşmelere ABD’nin en önemli Tekstil üreticileri iştirak etti. Etkinliğin ilk gününde Amerikalı Tekstil sanayicileri ile ikili görüşmeler gerçekleştirildi. İkinci ve üçüncü günde ise firma gezileri yapılarak yerinde teknolojik alt yapılar incelendi. Ziyaret edilen firmalar ATMA tarafından belirlenerek Türk makinecilerin ilgili olduğu ve ziyaret edilen işletmelerin tamamı potansiyel makine alıcıları firmalardı.

temsad dernegi (1) (Medium)TEMSAD Başkanı Adil Nalbant yaptığı açıklamada Temsad Derneğinin anlaşma yaptığı 16 dernekten biri olan Amerikan Tekstil Makinaları Derneği (ATMA) vasıtasıyla bu ziyareti gerçekleştirdik. ITMA öncesi karşılıklı bir görüşme yapalım dedik. 12 firmamız ile çıkarma yaptık.  ABD 2,5 milyar doların üzerinde bir pazara sahip. Dünya’nın ikinci makine alıcısı bir ülke. 25 milyar dolarlık bir hacimde olan tekstil makine sektöründe 5 milyar dolar olan Çin’den sonra ABD gelmektedir. Bunları bildiğimiz için ITMA Fuarına gelecek ABD’li partnerlerimizle ön görüşme ile bir tanışıklık ortamı sağlayarak her türlü talebe hazır olmayı hedefledik. Güzel bir sinerji yakalandı. ATMA derneğinin duyuruları sayesinde sürekli bizden bahsedildi.  Türk Makine sektörü hakkında bilgilendirmeler ile görüşmelerin daha verimli geçmesi sağlandı. Bu çalışmaları uzun soluklu bir yol haritasının başlangıcı olarak görüyoruz. Giden arkadaşlarımız ABD’li tekstilcilerin kafasında her hangi bir soru işareti kalmadığını ifade etmeleri de TEMSAD derneğinin ITMA öncesinde ne kadar doğru bir etkinlik yaptığını ortaya çıkardı. Güzel bağlantılarımız oldu ve bunun parasal yansımalarını önümüzdeki dönemlerde göreceksiniz.  dedi

temsad dernegi (3) (Medium)temsad dernegi (5) (Medium)

Share
1318 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ