logo

AKBARKOD ETİKET SANAYİ SEKTÖRDE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR…

AKBARKOD ETİKET SANAYİ SEKTÖRDE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR…

Akbarkod etiket (4) (Medium)Merter’de faaliyetini sürdüren Akbarkod  Etiket Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, barkod sektörüne yeni bir soluk getirdi. Şirket sorumlularından Hüseyin Çul bize AKBarkod ve sektör  hakkında bilgi verdi

Akbarkod Hakkında Bilgi verirmisiniz?
2011 yılında sektöründe tecrübeli 3 ortak tarafından tekstilin önemli merkezlerinden Merter de faaliyete başladı. Firmamızın kısa bir zamanda başarılı bir yol katettiğine inanıyoruz. Başta tekstil olmak üzere hazır giyim, ev tekstili ,ambalaj, kimya, gıda, ayakkabı, medikal, aydınlatma, otomotiv, kuyum vb. sektörlere hizmet vermekteyiz.

Akbarkod olarak hangi hizmetleri veriyorsunuz?
Şirketimizin hizmetlerini 4 temel noktada ele alabiliriz: Ticari yazılım ile işletmelere hem barkodlu çalışma olanağı sağlıyoruz, hem de mevcut muhasebesel organizasyonlarında İstanbul ana bayilerinden olduğumuz bay-t programının satış,kurulum,eğitim ve destek noktasında hizmet sunuyoruz. Donanım departmanımız ile barkod yazıcı, barkod okuyucu, el terminali satış ve desteğini sunuyoruz.

 • Sarf malzemeleri olarak japon akmaz ( ağır ve hafif yıkamaya uygun), saten ( düz – kenar örgülü), wax, wax / resin, resin, D110A, B110A, tyvek, baskılı ,baskısız karton etiketler ve yapışkanlı ürünler noktasında da hizmet sunuyoruz.
 • Tamamlayıcı olarak ise 7/24 teknik servis hizmeti vermekteyiz.
 • Sunmuş olduğumuz hizmette süreklilik ve kalite önceliğimizdir. Müşterilerimize yapmış olduğumuz analiz sonuçlarını değerlendirerek dinamik ve değişen koşullara uygun projeler üretmeye gayret gösteriyoruz.Geniş ve uzman ekibimizle hem yerinde hem de uzak erişimle destek olarak çok değerli olduğunu bildiğimiz zaman kullanımı noktasında hassas davranıyoruz.Biliyoruz ki işletmelerin en önemli noktasında hizmet vermekteyiz.

Akbarkod etiket (1)Ak Barkod’un tekstil sektörüne sunduğu hizmetlerden bahseder misiniz?
Hazır giyim üreticilerine Akbarkod olarak ,donanım,sarf malzemeleri ve teknik servis destekğini profesyonelce veriyoruz. Ürün yelpazemizde donanım olarak Barkod yazıcı, Harici sarıcı , El terminali, Barkod okuyucu, sarf malzemesi olarak Barkod sticker , Ribon(D110A, B110A, RENKLİ TEKSTİL RESİN, RENKLİ WAX ve WAX/RESİN), ağır ve hafif yıkama Japon akmaz(siyah ve beyaz), parça boyamaya dayanıklı özel renkli Japon akmazlar, Saten Kumaş(siyah ve beyaz ,kenar örgülü), Tyvek, Avrupa Akmaz, baskılı ve baskısız sticker ,Rulo karton etiketi vs anlamında bir çok üründe denim ve diğer tekstil üreticilerine hizmet sunuyoruz. Donanım anlamında sunduğumuz ürünlere teknik destek hizmeti de vermekteyiz.

Sektörde rakiplerinize göre sunduğunuz farklılıklar nelerdir?
Akbarkod olarak sektöre uluslararası bir vizyonla hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Bu doğrultuda kendi çalışanlarımıza en iyisini yapmak ve standartlarını yükseltmeyi dikkate alıyoruz. Uygun stok ve hızlı teslimat, satış öncesi ve sonrası ürün kurulumu ve servis planlaması ile müşteri memnuniyetini hedefliyoruz. “Anı yaşadığımız gibi, geleceği de doğru planlamak” sloganıyla müşterilerine etkin hizmet vererek dikkatli planlama ve analizlerle hizmet kalitesini sürekli yükseltiyoruz. Uzun yılların tecrübesini ; modern yönetim anlayışı, kaliteli ürün ve hizmet ile birleştirerek ve bugüne kadar değerli işbirliklerini esirgemeyen , yurtiçi ve yurtdışı tedarikçi ve hizmet verenlerimizin destekleri ile hedeflerimize kısa zamanda ulaşacağımıza inanıyoruz.

Akbarkod etiket (5)Barkod Nedir?
Barkod; değişik kalınlıktaki dik çizgi ve boşluklardan oluşan ve verinin otomatik olarak ve hatasız bir biçimde başka bir ortama aktarılması için kullanılan bir yöntemdir. Barkod ve barkod okuyucu sayesinde farklı verileri ( stok kodu, seri numarası, personel kodu vs) en az hata ve en hızlı şekilde bilgisayara aktarmak mümkün olmaktadır . Barkod sadece o ürüne ait bir referans numarası içermelidir. Bu referans numarası bilgisayara tanıtılır ve ürüne ait detaylı bilgiler bilgisayarda tutulur. Daha sonra bu referans numarası kullanılarak o ürüne ait bilgiye erişilir.

Barkod ile neler yapabilirsiniz ve yararları nelerdir?
Barkodun temel fonksiyonu verinin hızlı ve doğru girilmesidir. Bu nedenle bilgiye hızlı ve doğru ulaşılması zorunlu olan yerlerde kullanılır.Örneğin, barkodlu sistem kullanarak deponuzu hızlı ve doğru şekilde sayabilirsiniz. Barkod sayesinde bir ürüne ait tüm hareketler izlenir. Bu sistemlerde barkod okuyucular , barkod yazıcılar ve taşınabilir data terminalleri gibi iletişim araçları kullanılmaktadır.

Barkod sayesinde ;

 • Kullanıcı hataları önlenir. Benzer ürün ve benzer kodlar arasındaki karışıklık önlenir.
 • Hızlı veri girişi yapılır. Bu toplanan doğru bilgiler bilgisayar ortamında olduğu için yine çok hızlı bir şekilde bu bilgileri işleyebilecek, değerlendirebilecek kişilere veya ortama ulaşır
 • Doğruluğun artması ve giriş hızının yükselmesi ile işçilik maliyeti düşer ve tasarruf sağlanır.
 • Barkod sistemleri çok kullanışlıdır. Hangi ürün nerede, ne kadar satılıyor, stoktaki eksikler nelerdir,geçmiş ürünlere bakarak hangi üründen ne kadar sipariş verilmeli tespit edilebilir gibi sorulara kolayca cevap verebilirsiniz.

Barkod Nasıl Ve Nereden Alınır?
EAN kodu Türkiye’de, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesine bağlı bulunam Milli Mal Numaralama Merkezi tarafından verilmektedir. EAN-UCC sistemini kullanmak isteyen üretici, ithalatçı, ihracatçı ve dağıtıcı firmalar MMNM ye başvurarak üye olmak zorundadırlar.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ