logo

“Baskı İçin İhtiyacınız Olan Her Şey”

“Baskı İçin İhtiyacınız Olan Her Şey”

SPGPrints Baskı Sistemleri eski ismi ile STORK firması 09 Ekim 2018 tarihinde Bursa ‘da ve 11 Ekim 2018 tarihinde Çorlu’da Tekstil Baskıcılığı semineri düzenledi. 

spgprints2Aynı zamanda global sloganlarından birisi olarak “Baskı için ihtiyacınız olan her şey” (all you need in printing) sloganı ile düzenlenen etkinliğe tekstil baskıcılığında çok ciddi tecrübeye sahip firmanın yönetici ve uygulama uzmanları katılarak sunumlar yaptı. Her iki bölgeden de firma yöneticileri , baskı müdürleri, desen dairesi sorumluları ve konu ile alakalı pek çok kişi seminere yoğun ilgi gösterdi. Seminerin ilk bölümünde rotasyon (konvansiyonel) baskıcılık ile ilgili temel bilgiler hakkında bilgi verilerek hem mevcut hem de yeni gelen özel şablonlar hakkında bilgiler verildi. Seminerin ikinci oturumunda dijital baskının rotasyonda uyumlandırılması ile alakalı desen , yazılım ve gravür ile yapılması gerekenler belirtilerek Çorlu Sezginler firmasında yapılan aynı desenin dijital ve rotasyonda uyumlandırma çalışması sonuçları katılımcılara sunuldu.

Adım adım tüm aşamaların detaylı olarak anlatıldığı çalışma rotasyon baskıların numunelerinin dijital baskı makinasında alınması ile alakalı sektördeki beklenti anlamında çok dikkat çekti. Seminerin son oturumunda ise günümüz tekstil baskıcılığının ana trendi olan dijital baskıcılık ile bilgiler verilirken, Fuji Diamatix Samba baskı kafası ile Archer teknolojiye sahip JAVELİN (çok geçişli baskı makinası) ile PİKE (tek geçişli baskı) makinalarının teknik özellikleri ve mevcut sistemlere göre farklılıkları hakkında bilgiler verildi. 1200 dpi reel çözünürlükle baskı yapabilen ve 30 ay kafa garantisine sahip bu anlamda
dünyada tek olan sistemlerle yapılmış baskılar katılımcılara sunuldu. Seminer 5 saat kadar süren teknik oturumların arkasından Gala Yemeği ile son buldu.

spgprints3SPGPrints Türkiye Genel Müdürü Hakan Uzman yaptığı açıklamada ülkemizin yaşadığı kriz döneminde en iyi bildikleri işe yani tekstil baskıcılığındaki ileri uygulamalarına konsantre olduklarını belirtti. Teknik seminerin amacının bilinenlerin dışında yeni ürün ve uygulamalarla  Türk firmaların hem Uzakdoğu hem de Avrupa’daki rakiplerine karşı rekabet gücünü arttırarak özellikle Fast Fashion (hızlı moda) alanındaki üretici ülke konumunu sağlamlaştırmak olduğunu belirtti. Teknik sunumların oldukça uzun olmasına rağmen katılımcıların büyük bir dikkatle izlemeleri ve seminer sonrasında katılımcılardan aldıkları olumlu geri dönüşlerin memnuniyet verici olduğunu belirterek tekstil baskıcılığında hep yeniliklere imza atan SPGPrints‘in ilerleyen zamanlarda bu tip seminerlerle  paylaşmaya devam edeceğini vurguladı.

Firma Hakkında SPGPrints eski ismi ile Stork firması STORK şirketler gurubunun baskı bölümü olarak 1947 yılında Hollanda’ Boxmeer’de kurulmuştur. Ana merkezi hala aynı yerde olan firma tekstil, etiket ve endüstriyel baskıcılıkta faaliyet gösteren firmanın dünya çapında 1200 çalışanı vardır. 1962 yılında ilk rotasyon baskı şablonunu icat eden firma 1963 Hannover ITMA fuarında ilk rotasyon baskı makinasının dünya sunumunu gerçekleştirmiştir. 70 yılı aşan tarihinde pek çok teknolojik ilklere imza atan firma 2015 yılında ITMA Milano fuarında ilk tek geçişli dijital baskı makinasını, 2016 ITM İstanbul fuarında da aynı teknoloji altyapıya sahip çok geçişli dijital baskı makinasının dünya sunumunu gerçekleştirmiştir. Tekstil baskıcılığında sunduğu tüm çözüm paketleri ile lider konumda olan bir firmadır.

#

SENDE YORUM YAZ