logo

BTC Bilgi Teknolojileri, FESPA Eurasia 2014’e Damgasını Vurdu!

BTC Bilgi Teknolojileri, FESPA Eurasia 2014’e Damgasını Vurdu!

Dijital baskı sektörünü buluşturan FESPA Eurasia fuarına katılan sektörün en önemli firması BTC, fuara yenilikler getirerek ilgi odağı oldu. Konica Minolta ve Roland markalarının yanı sıra 3D baskı makinaları markası Sublitec, 300 metrekareye yaklaşan iki standda ziyaretçilere sunuldu. BTC fuar boyunca gerçekleştirdiği baskılarla kalite farkını ortaya koydu….

BTC Bilgi Teknolojileri Satis Muduru - Sales Manager Ufuk MERCAN (Medium)

Türkiye ve çevre bölgenin en önemli dijital teknolojiler ve hizmet çözümleri sağlayıcısı BTC Bilgi Teknolojileri, 4-7 Aralık tarihleri arasında CNR Expo’da düzenlenen FESPA Eurasia 2014 fuarında dijital baskı ve endüstriyel reklam sektörlerine yenilikçi çözümlerini sundu. Dijital baskı, süblime baskı, direkt baskı, 3D baskı, pigment boya teknolojileri ve numune baskıların yer aldığı BTC standı ziyaretçi akınına uğradı.

FESPA Eurasia fuarında Salon 4’te G20-G30 numaralı standlarında yaklaşık 300 metrekarelik bir alanda ziyaretçilerini ağırlayan BTC, fuarın en geniş alana sahip firması olarak öne çıktı. Fuara katılımları hakkında bilgi veren BTC Bilgi Teknolojileri Satış Müdürü Ufuk Mercan, başarılı bir fuarı geride bıraktıklarını söyledi. Hedefledikleri ziyaretçi sayısına ulaştıklarına dikkati çeken Mercan, satış ve sözleşme rakamlarının da kendilerini memnun ettiğini açıkladı.

 Ziyaretçiler Konica Minolta Pro120’ye Odaklandı

Ufuk Mercan fuarda sergiledikleri teknolojileri şöyle anlattı; “FESPA Eurasia 2014 fuarında Konica Minolta Pro120 modelini bir yenilik olarak ilk kez pigment boya ile sunduk. Daha önce gerçekleştirilen Texpo Eurasia 2014 fuarında bu makinayı Sensient marka direkt dispers boya serisi Elvajet ® ALPHA ile göstermiş ve oldukça başarılı sonuçlar almıştık. ALPHA boyası özellikle ev tekstilcilerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. 6 ay gibi kısa bir sürede 4 farklı tekstil firmasının ALPHA boyalarına dönük AR-GE çalışmalarını yürüttük ve inanılmaz sonuçlar aldık.  Kağıdı ortadan kaldırarak, direkt kumaşa baskı yapan bu 8 renkli direkt baskı boyası önümüzdeki yıllarda daha da önem kazanacak.

BTC Bilgi Teknolojileri (2) (Medium) Bunun yanı sıra, FESPA’da pigment boyanın gücünü sektöre uygulamalı olarak ispatlamak istedik. 2003 yılından beri pigment boyaları pazarda söz konusuydu ancak fiyatlar çok yüksekti. Gelişen dijital baskı kafası teknoloji ve endüstriyel makinaların ortaya çıkışının yanı sıra, boya fiyatlarının yarı yarıya düşmesiyle pigment boya kendini yeniden şekillendirdi. Bu da üreticiler için daha avantajlı bir durum ortaya çıkardı. Ayrıca pigment, sürdürülebilirlik, enerji maliyeti ve çevre kriterleri açısından üreticilere kıyaslanamaz fırsatlar sunuyor.”

Konica Minolta Pro120’nin fuar boyunca yoğun ilgi gördüğünü vurgulayan Ufuk Mercan, sergilenen makinan fuar sırasında İstanbul merkezli C&Y Nakış firmasına satıldığını duyurdu. Firma yetkililerinin bu makinayı ilk kez fuarda gördüğünü ve numunelerden aldıkları başarılı sonuçlarla satışın fuarda gerçekleştiğini açıklayan Mercan; “Ayrıca, fuar sonrasında satın alma konusunda karar aşamasına gelen 4-5 firma ile son görüşmelerimiz hızla devam ediyor” şeklinde konuştu. Pigment ve ALPHA boyalarına dönük olarak çalışmalarının iki koldan devam ettiğini belirten Mercan, Konica Minolta’nın bir başka modelini de showroomlarında kuracaklarını açıkladı.

BTC Bilgi Teknolojileri (1) (Medium) 3D Süblimasyon Baskı Yeni Fırsatlar Sunuyor

BTC fuarda ayrıca, 3 yıldır işbirliği içinde olduğu İtalyan firması Sublitec’in endüstriyel 3D süblimasyon baskının olanaklarını ilk kez sektör profesyonellerine tanıttı. Cep telefonu ve tablet gibi nihai müşterilerin yoğun ilgi gösterdiği uygulama alanları yanı sıra inşaat, cam, tekstil ve matbaa gibi büyük hacimli endüstriyel segmentler için de ideal çözümler sunan firma, fuar boyunca sergilediği numunelerle üreticilere kazançlı yollarını anlattı. Ufuk Mercan; “Bu teknoloji bizde 3 yıldır mevcuttu, ancak FESPA fuarında ilk defa gösteriyoruz. Fuara, makinanın endüstriyel boyutunu getirmemiz mümkün değildi, bu nedenle getirdiğimiz numuneler yoğun ilgi gördü. Talep eden müşterilerimize endüstriyel uygulamanın videolarını ulaştırabiliyoruz. Süblime 3D baskı için çok fazla kullanım alanı söz konusu, firmalar bu alanlara yeni yeni ilgi göstermeye başladı. Elektrik cihazları üreticisinden, düğme üreticisine, cam ürünleri üreticisinde alüminyum ve ahşap kaplama alanlarına kadar her alanda başarılı 3D baskı uygulamaları artık her yerde artan bir güce sahip” dedi.

 BTC Bilgi Teknolojileri (3) (Medium)Roland’ın XP640 ve RF640 Modellerine Yoğun İlgi

BTC, Türkiye pazarında önemli bir pazarı bulunan süblimasyon için standında distribütörü olduğu Roland’ın iki farklı modelini sergiledi; kumaşa baskı için Roland XF640 modeli ve kağıt baskı için Roland RF640 modeli. Roland ile sıradan bir distribütörlüğün ötesinde teknoloji geliştiren bir işbirliği içinde olduklarını dile getiren Ufuk Mercan şunları söyledi; “Fuarda Roland kendi standında XF640 modeli direkt baskı makinasının blanketli reaktif modelinin prototipini tanıttı. Roland’ı yeni teknolojiler geliştirmesi ve giriş seviyesi baskıcılar için çözümler sunması konusunda teşvik ediyoruz. Bu model tümüyle tamamlandığında BTC olarak biz onu ALPHA boyası ile polyestere direkt baskı veya pigment boya ile pamuklu üzerine baskı makinası olarak pazara sunacağız”.

#

SENDE YORUM YAZ