logo

EGE TMF Ülkemizin İlk ‘’YERLİ MAKİNE’’ Fuarı Olacak.

EGE TMF Ülkemizin İlk ‘’YERLİ MAKİNE’’ Fuarı Olacak.

İzgi Fuarcılık Ltd. Şti. tarafından 2017 ve 2019 yılları arasında ‘’ İZ BIRAKAN FUARLAR İZ BIRAKAN SONUÇLAR’’ sloganıyla düzenlenen EGE TMF – Ege Tekstil ve Konfeksiyon Makineleri, Tekstil Kimyasalları ve Tekstil Baskı Teknolojileri Fuarı 25-28 Mart 2021 tarihleri arasında 3. Kez düzenlenecek. Katılımcı firmaların %90’ını yerli firmaların oluşturduğu fuar aynı zamanda ülkemizin ilk yerli makine fuarı olacaktır.

İlk olarak 2017 yılında 7 ülkeden 15’i yabancı olmak üzere toplam 95 direkt katılımcı ve 55 firma temsilciliği düzeyinde 150 firmanın ürünlerinin sergilendiği EGE TMF Fuarı elde ettiği başarılı sonuçlar neticesinde 2019 yılında ikinci kez düzenlenmiştir. Katılımcı firmaların ve ziyaretçilerin maksimum fayda sağladığı EGE TMF Fuarları bölgesel bir fuardan ziyade ülkemizde tekstil üretiminin olduğu her kentten ziyaretçi ağırlamayı başarmıştır.

25- 28 Mart 2021 tarihleri arasında 3. Kez kapılarını açmayı hedefleyen EGE TMF Fuarının satış ve rezervasyon çalışmalarına 1 Haziran itibarıyla başlanırken özellikle Yurt İçi Makine ve Teknoloji Üreticilerinin yoğun talebi ile karşılaşmış ve ülkemizin ilk YERLİ MAKİNE Fuarı olma özelliğine sahip olmuştur.

İzgi Fuarcılık Ltd. Şti. Yurt İçi ve Yurt Dışı Fuarlar Proje ve Satış Sorumlusu Mustafa Kemal HIZARCIOĞLU yapmış olduğu basın açıklamasında EGE TMF Fuarı hakkında bilgi verdi.

Fuarcılık Sektörü % Yüz Küçülme İçerisine Girmiştir.

Yapmış olduğu açıklamada ‘’ Korana Virüsü nedeniyle oluşan Pandemi Sürecinde özellikle Mart-Ağustos dönemlerinde dünya genelinde düzenlenmesi gereken tüm fuarların iptal edilmesiyle Fuarcılık ve gösteri sanatları sektörlerinde kayıp bir yılın içerisine girdik. Yüzlerce fuarın iptal veya ertelendiği bu dönemde maalesef yüzbinlerce insan işini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya gelirken sektöre hizmet veren binlerce işletme kapısına kilit vurmak zorunda kalmıştır. Ekonomik olarak yüzde yüz küçülme içerisine giren fuarcılık, sergi ve gösteri sanatları sektörleri 1 Eylül sonrası yasakların kalkmasıyla yaralarını sarmaya çalışacaktır’ ’dedi.

Fuarcılık Sektöründe Yeni Bir Dönem Başlamıştır.

Açıklamalarını sürdüren HIZARCIOĞLU; ‘’ Ulusal ve Uluslararası fuarlar Pandemi nedeniyle ertelenirken salgının yayılma tehlikesi, sosyal izolasyon ve diğer etkenler dikkate alındığında önümüzdeki birkaç yıl içerisinde fuarcılık sektöründe yeni bir dönem başlayacaktır. Bu yeni dönemde lokal ve bölgesel fuarların sayısı artacak, birçok uluslararası fuarın yerini alacaktır. Sosyal izolasyonun rahat sağlanacağının düşünüldüğü lokal fuarlar seyahat kısıtlamaları ve bir süre seyahatlerini erteleyen yatırımcılar için bir fırsat olarak görülmektedir. Bölgesel ve kentsel üretim yoğunluklarına göre lokal fuarların ihtisas fuarı şeklinde düzenlenmesi birçok sektöre artı değer katacaktır. 2017 yılında bölgesel fuar olarak düzenlemeye başladığımız EGE TMF Fuarı içerisinde bulunduğumuz Pandemi sürecinde önemini iki kat artırmıştır. Bunun en önemli nedenlerinden birisi Avrasya Bölgesindeki en büyük buluşma 2019 EGE TMF Fuarı ile sağlanmıştır. Şimdi 2 yıl sonra yine EGE TMF Fuarı en büyük ilk organizasyon olarak karşımıza çıkmaktadır.

Denizli Özel Bir Kenttir.

Fuara olan talepleri değerlendiren HIZARCIOĞLU; ‘’ EGE TMF Fuarı Tekstil Sektörü için önemli katılımcı ve ziyaretçiler için çok özel bir fuardır. EGE TMF Fuarını özel kılan özelliklerden birisi 2 yılda bir ülkemizin en önemli tekstil kentlerinden Denizli’de düzenlenmesidir. 5’i büyükşehir olmak üzere Ege, Akdeniz ve İç Anadolu havzalarının kesişim noktası, 9 kentle sınır komşusudur ve bu kentlerin birbiri ile bağlantısını sağlamaktadır. Makine ve Endüstriyel teknolojide bölgenin tedarikçisi konumundadır. Ülkemizde en çok tekstil yatırımlarının olduğu kentlerin başında gelmektedir.

Makine ve Ürün Sergileme Şartı EGE TMF Fuarına Özel Bir Durum.

Tüm katılımcı firmalara getirilen makine ve ürün sergileme şartı nedeniyle ziyaretçiler ve yatırımcılar için büyük fırsatları doğurmaktadır. Şimdi Pandemi süreci içerisindeyiz. Ertelenen yatırımlar var ve bu yatırımların tamamlanması için EGE TMF Fuarı tam bir fırsat olacak. Bu fırsatı avantaja çevirmek isteyen makine ve teknoloji üreticileri EGE TMF Fuarına ilgi göstermektedir. Bu ilgi 11.800 metre kare kapalı alana sahip olan EGS Park fuar alanının kısa sürede %90 doluluk oranına ulaşmasını sağlamıştır.

EGE TMF Fuarı Yeni Bir Rekoru Kırmaya Hazırlanıyor.

Tabi burada bir konuya değinmek istiyorum. EGE TMF 2021 fuarı yeni bir rekoru kırmaya hazırlanıyor. Katılımcısı neredeyse %90 yerli teknoloji üreticilerinden oluşacak ülkemizdeki ilk milli fuar olma başarısını yakalayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi Pandemi sürecinde yerli ürünleri tercih ederek dayanışma örneği göstereceğimiz en önemli buluşma EGE TMF fuarıdır. Bu fuarla birlikte endüstriyle sanayi yatırımlarında ithalden ziyade yerliden yana tercih olacaktır. Dış ticaret açığını özellikle de makine grubunda düşüreceğini düşünüyorum’’ dedi.

Tekstil Makine Sektörünün En İyileri EGE TMF Fuarında Olacak.

Katılımcı firmalar ve sergilenecek ürünlerle ilgilide bilgi aktaran HIZARCIOĞLU; ‘’ EGE TMF Fuarında her firmanın katılma talebine olumlu yanıt vermiyoruz. Bazı firmaları doğru yönlendirerek fuarın artı ve eksilerini anlatıyor ona göre fuara katılmak için son kararlarını vermelerini istiyoruz. Aslında bu da dünyada hiçbir fuarda yapılmayan bir uygulama. Bu fuarda Denizli ve Ege Bölgesinde yapılan tekstil üretimine uygun teknolojilerin sergilenmesine olanak sağlıyoruz. Eğer bölgede yapılan üretime uygun olmayan teknolojileri sergilemek isteyen bir firma bize müracaat etmişse biz onu en iyi şekilde yönlendirmeye çalışarak karar vermesini istiyoruz. Burada fuardan maksimum fayda sağlamaları amaçlanmakta ayrıca fuarın geleceği için iyi bir yatırım oluyor.

Genel olarak katılımcı firmalara baktığımızda sektörün en iyileri diyebileceğimiz firmalar var. Boyama Makinelerinde Beneks, Yıldız Makine, Dilmak, Cedit Makine, Proses Mekatronik, Fnisaj Makinelerinde Kıray Makine, Elteksmak, Effe Endüstri, Ser Mekatronik, Önal Makine, Örme Makinelerinde Retaş, Tekspart, Tekstil Kimyasallarında Cosmo Kimya, Nf Kimya, Optima Kimya, Genkim, Yan Sanayi Ürünlerinde Erteks Cfa Tekstil, Evotech, Konfeksiyon Makinelerinde Filiz Makine, Wermac, Baskı Makinelerinde yine Wermac, Güçlü Makine gibi birbirinden özel firmalar fuarda yerleri almıştır. Yaklaşık 100 civarında katılımcı firma ve marka fuarda sergilenecek ve bu sergilenecek teknolojilerin %90’dan fazlası yerli olacak. Bu ülkemiz ve firmalarımız için büyük bir fırsat. Kısaca Denizli sürprizlerle dolu Türkiye’nin fuarına evsahipliği yapacak.

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ