logo

Entema Makina’dan Tekstil Sektörüne Bir Yenilik Daha!

Entema Makina’dan Tekstil Sektörüne Bir Yenilik Daha!

SONY DSC1992 Yılından bu yana sadece tekstil kurutma proseslerine ait makine ve ekipman üretimine  odaklanmış olarak çalışmalarını sürdüren ENTEMA, dört geçişli gergisiz kurutma makinesi  ENTEMA QUADRO ile dünya tekstil sektörüne bir yenilik daha ekledi.

Dört Geçişli Gergisiz Kurutma Makinesi

 Firmanın yeni kuşak yöneticilerinden olan Mak. Müh. Ali Ozan GÖKCAN, Entema’nın tekstil kurutma makineleri konusunda çeyrek asra yaklaşan geçmişi, tecrübe ve bilgi birikiminin yeni ürünü dört geçişli ENTEMA QUADRO ile kumaş kurutma proseslerine yeni bir anlayış getirdiklerini söyledi ve şöyle devam etti.

“Firmamız içerisinde dört geçişli kurutma konusunda fikri çalışmaların başlangıcı yıllar öncesine dayanmakta olup, gerekli şartların oluşmasıyla ilk prototip QUADRO makinemiz yaklaşık iki yıl önce işletmeye alınmış ve bir yıl kadar izlendikten sonrasadece sıradaki potansiyelmüşterilerimize önerilmiştir.

Kısa sürede yurt içi ve uluslararası pazarlarımızda büyük ilgi uyandıran QUADRO modelimize gelen talepler üzerine gerçek modellerin üretimine bir yıl önce geçilmiş ve bu makineler çalıştıkları işletmelerde proses kaliteleri, enerji sarfiyatları, bakım gereklilikleri açısından yine bir yıl süre ile izlenmişlerdir.

Sürekli müşteri memnuniyeti ile deneme sürecini tamamlayan devamında fuarlar ve medya vasıtası ile ulusal ve uluslararası tanıtımına başlanan ENTEMA QUADRO – dört geçişli gergisiz kurutma makinelerimize olan yoğun ilgi artarak devam etmektedir.”

entema makina (1) (Medium)QUADRO’nun avantajları hakkında bilgiler veren Ali Ozan GÖKCAN,Kompakt gövde yapısı sayesindediğer iki ve üç geçişli makinelerden çok fazla olmayan kabin yüksekliği ve dört geçişin üstünlüğü ile minimum alanda maksimum kurutma kapasitesine sahip olan bu makinenin enerji sarfiyatlarının da çok düşük olmasına dikkat çekti.

Kumaş giriş ve çıkışının aynı tarafta olmasının kullanım açısından operatöre büyük kolaylık getirdiğini belirttikten sonra, makinenin genel temizlik ve periyodik yağlamaları dışında bakım gerektirmeyen yapısı ile 7/24 çalışmaya uygun, ağır hizmet tipi bir makine olduğuna işaret ederek, yatırım ve işletim maliyetinin düşüklüğü ile işletmelere rekabetçilik kattığını söyledi.

entema makina (4) (Medium)QUADRO’nun proses sonuçları ile ilgili olarak açıklamalarını sürdüren GÖKCAN,  kullanıcı müşterilerden aldıkları geri bildirimlerde, makine içerisinde kumaş toplatma değerlerinin %20 mertebelerinde ve final çekmezlik değerlerinin ise %0 ila %3 arasında çıktığının haberini verirken, yüksek kurutma kapasitesinin de müşterileri fazlasıyla memnun ettiğini söylemiştir.

Müşteri ihtiyaçlarına göre değişmek üzere; Doğal gaz, buhar veya kızgın yağ ısıtmalı modellerin,çalışma genişliğine bağlı olarak, 2000mm, 2500mm, 3350mm konveyor bant enlerinde ve kapasite gereksinimleri doğrultusunda da 2 ila 6 arasında değişen kabin sayısı ile   8.000kg/gün ila 50.000kg/gün arasındageniş bir kapasite aralığında imal edilebilen QUADRO dört geçişli gergisiz kurutma makinelerinin kurutma proseslerine yeni standartlar getirdiğini belirterek sözlerini tamamlamıştır.

SONY DSCSONY DSC

#

SENDE YORUM YAZ