logo

Fabrikalar İçin Yıldırımdan Korunma Ücretsiz Eğitim ve Keşif Kampanyası

Fabrikalar İçin Yıldırımdan Korunma Ücretsiz Eğitim ve Keşif Kampanyası

serdar_aksoy-obo-bettermann-MediumBahar aylarının gelmesi ile birlikte yıldırım kaynaklı can ve mal kayıpları artmaktadır. Yılkomer olarak yıldırım ve aşırı gerilimden korunma noktasında teknik bilgi eksiklerini ortadan kaldırmak, yıldırım ve aşırı gerilim kaynaklı mal ve can kayıplarının önüne geçmek için fabrikalara Nisan ve Mayıs ayı boyunca ücretsiz eğitim ve keşif kampanyası sunuyoruz. Aşağıdaki formu doldurarak eğitim veya keşif için başvuru da bulunabilirsiniz.

YILKOMER (YILDIRIMDAN KORUNMA MERKEZİ)

Elektrik Mühendisi Serdar AKSOY tarafından kurulan Yılkomer (Yıldırımdan Korunma Merkezi) ülkemizde yıldırımdan ve aşırı gerilimden korunmada teknik eksiklikleri ortadan kaldırarak tamamen standartlar ve mühendislik hesaplarına dayanarak sistem kurmayı hedeflemektedir. Yılkomer Müşterilerimize doğru teknik bilgi vererek, keşif, proje tasarımı ve uygulama ile bu bilgileri birleştiren bir merkez niteliğindedir. Özellikle alçak gerilim koruma ürünlerindeki uzmanlığı ile enerji panolarından en hassas PLC sistemine kadar tesisinize zarar gelmesini engelleyerek yatırımlarınızı  güvenilir bir şekilde  yönetmenizi sağlamak ana amacımızdır.

Yıldırımdan Korunma Merkezi İç yıldırımlık sistemlerinde Fransız CITEL -Dış Yıldırımlık, Topraklama ve Eşpotansiyel Sistemlerinde Alman J.Pröpster’in ürünlerini sistemlerinde kullanmaktadır.

Yıldırımdan Korunma bir bütündür, ülkemizde olduğu gibi sadece Paratoner sistemi kurularak yıldırımdan korunma sağlanamaz, ciddi bir mühendislik çalışması sonucunda surge arrester, topraklama ve eş potansiyel sistem entegrasyonu gerekmektedir. Yılkomer uzman mühendis kadrosu tarafından tesisiniz ve yaşam alanlarınız en doğru şekilde korumaya alınacaktır.

Yılkomer bünyesinde aşağıdaki konulardaki sorularınız hızlıca çözüme ulaşacaktır. Ayrıca web sitemizden de detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Uzman mühendis arkadaşlarımızdan toplantı talep ederek te sorularınıza yanıt ve doğru sistem keşfine ulaşabilirsiniz.

YILKOMER tarafından ele alınan temel konular;

1-Yıldırım Ve Elektriksel Özellikleri

2-Yıldırımın Tarihsel Algısı Ve Korunma Yöntemlerinin Çıkış Noktası

3-Yıldırımdan Korunma Yöntemleri

4-Standartlar

5-Yıldırım Risk Hesabı Nasıl Yapılır

6-Dış Yıldırımlık Sistemleri

  • Faraday Kafesi ve Teknik Hesaplamaları- Franklin Çubuğu Yöntemi Ve Teknik Hesaplamaları
  • Mesh Metodu ve Teknik Hesaplamaları
  • Gergi Teli Metodu ve Teknik Hesaplamaları
  • İzoleli Yıldırımdan Korunma Sistemlerinin Önemi (isCon Ve İsfang Sistem)
  • Dış Yıldırımlık Sisteminin Kurulumu ve Malzeme Tanımları, Montajda Dikkat Edilmesi gereken unsurlar

7-Aşırı Gerilim Koruma Üniteleri AG Parafudr Sistemleri

  • Aşırı Gerilim Tanımı Ve Karakteristik Özellikleri-Korunma Yöntemleri
  • Ag Parafudrların Tanımı Ve Teknik Özellikleri
  • Ag Parafudr Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • Ag Parafudr Risk Analizinin Yapılması Ve Hesaplamalar
  • Ag Parafudr Montaj Uygulamaları ve Tanımları Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN

#

SENDE YORUM YAZ