logo

İplik Sektörü “Itma 2015” Fuarına Çıkarma Yapmaya Hazırlanıyor…

İplik Sektörü “Itma 2015” Fuarına Çıkarma Yapmaya Hazırlanıyor…

cenk olcaytu (1)Dünyanın en büyük İhtisas fuarlarından biri olan ITMA Fuarı 12 – 19 Kasım 2015 tarihlerinde İtalya’nın Milano Kentinde düzenlenecek. Konfeksiyon ve İplik bölümlerinin 2011’de açılmasıyla birlikte ITMA Fuarı yoğun talep görmektedir.

ITMA Fuarları 9 Avrupa ülkesinin çatı derneği olan CEMATEX tarafından organize edilmektedir. 4 yıl gibi bir süre içinde 9 Avrupa Ülkesi’nden birinde düzenlenen ITMA fuarı; Tekstil – Konfeksiyon – Kimya ve İplik bölümlerinden oluşmaktadır. Dört yılda bir yapılan dünyanın en büyük Tekstil / Konfeksiyon Makinaları, Tekstil Kimyasalları ve İplik fuarı ITMA, 12-19 Kasım 2015 tarihlerinde İtalya’nın Milano Kentinde gerçekleştirilecektir.

ITMA Fuarı Türkiye Yetkilisi One Stop Ltd. Genel Müdürü Cenk Olcaytu ITMA Fuarı ile ilgili yaptığı açıklamada, ITMA Dünya tekstil Teknolojisi için önemli bir etkinlik olduğunu ifade etti. Olcaytu; ITMA, fuar kazanç mantığı dışında sektörün gelişimi, sinerci, güç birliği ve satış mantığı ile hareket etmektedir. Avrupa’nın en büyük dokuz ülkesinin Makine Dernekleri ve Meslek grupları tarafından desteklenen ve kendi içinde disiplini güçlü olan bir fuardır. Ülkemizden ITMA Fuarlarına 100’e yakın Tekstil / Konfeksiyon Makina üreticileri, Kimya ve İplik sektörü temsilcileri katılmaktadır.

ıtma 2015 (3)ITMA 2011 ile birlikte Endüstrin tekstil ve giysi üreticileri için tek noktadan kaynak kullanımı platformuna yönelik taleplerine karşılık, Konfeksiyon Makineleri ve Lif / İplik bölümü lanse edildi. Türkiye’den ve Dünya’dan katılan firmalarımız için oldukça verimli bir fuar oldu. ITMA 2015’de bu bölümler yine büyümelerini istikrarlı bir şekilde sürdürmektedir. Yeni oyuncular ITMA fuarında yer almaya başlamıştır. İtalya’nın Milano Kentinde düzenlenecek olan fuarla ilgili bilgi almak için 212 223 3059 no’lu telefondan ya da www.tekstiltrend.com adresinden ulaşabilirler dedi.

ITMA Fuarı Temsilcisi Cenk Olcaytu; Fuar için stand satışlarının devam ettiğini, fuarın satışlarının Temmuz Ayı sonunda biteceğini ifade etti. Özellikle Konfeksiyon makine ve İplik üreticileri için bu fuarın büyük önem arz ettiğini vurguladı. İtalya’nın genel fiziki yapısı ile ziyaretçi anlamında değişik ülkelerden yeni alternatifleri bünyesinde barındırdığı söyledi. Özellikle Ortadoğu ve Afrika bloğu ülkelerin İtalya ile olan ticaretine birde Fuarın kendi kimlik lansmanı eklendiğinde yeni iş ortaklıklarına zemin hazırladığını belirtti.

ıtma 2015 (4)

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ