logo

İstanbul Yılın En Görkemli Defilesine Şahit Oldu..

İstanbul Yılın En Görkemli Defilesine Şahit Oldu..

Fashion Show  (1) (Medium)Kariyer Eğitim Kurumları Moda Tasarımı mezunlarının hazırladığı koleksiyonlardan oluşan Kariyer Fashion Show Pret-A Porter, Wow Hotel’de gerçekleştirildi.Botanical, Bohem, Avant Pop ve Stream Line temalarından oluşan defile modaseverlere görsel şölen yarattı.

Öğrencilerin yıl içindeki çalışmalarının bir özeti niteliğinde olan ve gelenekselleşen Kariyer Fashion Show, Moda duayenlerinin, iş ve cemiyet dünyasının seçkin konuklarının katılımı ile gerçekleşti. Gecede açılış konuşmasını defilenin moda direktörü ve onur konuğu olan Özlem Süer yaparken, koreografisi Yasin Soy imzası taşıyan defile davetlilerden beğeni topladı.

Özlem Süer yaptığı konuşmada Moda Tasarımı öğrencilerine kariyerleri için önemli mesajlar verdi ve moda tasarımının Türk tekstil sektörü için önemini vurguladı. Özlem Yıldız’ın sunumuyla Didem Soydan’ın açılışını yaptığı defilede Çağıl Özge Özkul, Cansu Vatansever, Alona Kral ve Tuğba Melis Türk’ün bulunduğu 30 kişilik top model kadrosu tarafından sergilenen tasarımlar katılımcılardan tam not aldı. Ünlü modeller, model çizimleri başta olmak üzere öğrenciler tarafından hazırlanan tüm kıyafetleri podyumda taşırken onların verdikleri bu ilk sınavda heyecanlarına ortak oldu.Geleceğin Moda Tasarımcıları defilenin ardından podyuma çıkarak kep attı.

1989 yılından itibaren moda ve güzellik sektörüne ilişkin 11 farklı branşta 35 binden fazla profesyoneller yetiştiren Kariyer Eğitim Kurumları, Türkiye’de İlk ‘Moda Tasarımı’ Eğitimini veren özel eğitim kurumu olmanın haklı gururunu yaşıyor. Ev sahipliğini yaptığı muhteşem geceyle ilgili olarak kurumun Genel Koordinatörü Serkan Selamet ; ‘Her zaman moda ve güzelliğin bir arada en iyi şekilde var olduğuna inanıyoruz. Bunun en iyi örneği, Türkiye’nin önde gelen moda tasarımcıları ve modellerini bir araya getirerek kendilerini anlatan defilelerdir.Kariyer Eğitim Kurumları olarak, moda alanında uzman isimlerle yaptığımız işbirlikleri sayesinde daha güzel ve çığır açan görünümler sağlıyoruz.Misafirlerimizin öğrencilerimizin mezuniyet defilesini hayranlıkla izlediklerine şahit oldum, bizler üzerinde aylardır çalışmaktan büyük zevk duyduk. Tasarımlar moda öğrencilerimiz tarafından hazırlanırken, saç ve makyajlar Güzellik bölümü öğrencilerimiz tarafından yapıldı. İki dev sektörün buluşma noktası olarak ülkemize genç yetenekler kazandırmaya devam edeceğiz.’

Kariyer Fashion Show Pret-A Porter defilesi İlhamını 2015 İlkbahar/yaz trendlerindeki “Botanical”, “Bohem”, “Avant Pop” ve “Stream Line” temalarından aldı. Uzun süre etkisi altında kalacağınız bu show davetlilere çiçeklerin gizli dünyasından, boho stile, 60’ların modasından, minimalizme kadar götüren bir moda yolculuğu yaşattı.

#

SENDE YORUM YAZ