logo

“İTHİB Başkanı” Tekstil ihracatı Rusya’ya rağmen büyüyor

“İTHİB Başkanı” Tekstil ihracatı Rusya’ya rağmen büyüyor

ismail_ gulle (Medium)Uluslararası Home&Tex Fuarı’nda konuşan İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB)  Başkanı  İsmail Gülle , Rusya ve Ukrayna da yaşanan karışıklıktan dolayı, ihracatta yaşanan  yüzde 25’lik  düşüşe rağmen  sektörün büyümesine devam ettiğini söyledi.

Ev tekstili ve dekorasyon dünyasının ulusal ve uluslararası gereksinimlerine yanıt verecek Home&TexFuarı, kapılarını bugün açtı. 19 -22 Kasım 2014 tarihleri arasında düzenlenen fuara, yerli yabancı çok sayıda katılımcı bekleniyor.

CNR EXPO Yeşilköy’de,  açılışı gerçekleşen fuara,  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB)  Başkanı  İsmail Gülle,  CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem ve Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) Başkanı Yaşar Küçükçalık katıldı.

Fuar açılışında konuşan İTHİB Başkanı İsmail Gülle, tekstil ihracatının yüzde 10 artışla ülkenin genel ihracatının iki katı daha fazla artış gösterdiğine işaret ederek, “Rusya’ya olan ihracatımızda yüzde 25 düşüş olmasına rağmen sektör büyüme hızını artırıyor. Bu durumun nedeni sektörün bir araya gelerek başarılı fuarlar düzenlemesidir” şeklinde konuştu.

İhracata dayalı  büyümenin ön plana çıktığını belirten Gülle” Büyüme için ihracat şart, 2023 yılı hedeflerimiz için sadece tekstil sektöründe değil, başka sektörlerde de ihracatın artması gerekiyor. Bu fuarlar bizim ihracatımıza olumlu katkı yapacak.Hem inovasyon,  hem de ar-ge konusunda fuarların yararlı olacağını düşünüyorum.Tekstil camiası olarak ta, hedeflerimize emin adımlarla yürüyoruz”dedi.

#

SENDE YORUM YAZ