logo

Kordsa Global, yüksek kaliteli ürünleriyle ilgi odağı oldu

Kordsa Global, yüksek kaliteli ürünleriyle ilgi odağı oldu

3C007762E3DA46E0A1092A774997D735_800x600Endüstriyel Polyester ve Naylon iplik üretiminde dünya lideri olan Kordsa Global, 11. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı’nda, dünyanın pek çok farklı ülkesinden ziyaretçiyle buluştu.

Kordsa Global’in endüstriyel iplikleri, teknik tekstil sektörünün kalitesiyle tanınan ürünleri arasında yer alıyor. İpliklerin kullanıldığı başlıca uygulama alanları kord bezi, endüstriyel bezler, tek kord gibi lastik bileşenleri ile hava yastığı, hortum, kayış, halat, geogrid, koruyucu tekstiller ve beton takviye gibi diğer teknik tekstil ürünleri olarak sıralanıyor.

Kordsa Global CEO’su Cenk Alper, Kordsa Global’in sektör liderliğinin yanında teknoloji lideri olduğunu belirterek “Ar-Ge merkezimizde güçlü bir ekiple yeni ürünler, varolan ürünlerin mükemmelleştirilmesi üzerinde sistemli bir çalışma yürütüyoruz. Kordsa Global beş kıtaya yayılmış üretim tesislerinde tüm dünyadaki endüstriyel iplik ihtiyacına en nitelikli ürün ve servisle karşılık vermektedir. Fuarlarda bir kez daha müşterilerimizle buluşuyoruz. Ayrıca potansiyel müşterilerimizle karşılaşma fırsatı buluyoruz” dedi.

Yüksek denyeli güçlü iplikler

Kordsa Global, yüksek mukavemetli endüstriyel Naylon 6.6 iplik (470 dtex ve üzeri) ve yüksek mukavemetli endüstriyel HMLS Polyester iplik (550 dtex ve üzeri) üretiyor. Naylon 6.6 iplikler, adipik asit ve HMD’den (hexamethylene diamine) üretiliyor. Polyester iplikler ise DMT (Dimethy Terephthalate) türevidir.

Kordsa Global iplik üretiminde “melt spinning” proses teknolojisi kullanıyor. Polimer, polimerizasyon reaktör sistemiyle ya da polimer granüllerin eritilmesi ile elde ediliyor. Üretilen eriyik haldeki polimer düzelerden süzülüyor ve süzme işleminin ardından polimer finiş yağı ile kaplanıyor. Sıcak ve soğuk çekme işlemlerine tabi tutulan polimerin fiziksel ve mekanik özellikleri endüstriyel uygulamalar için hazır hale getiriliyor.

#

SENDE YORUM YAZ