logo

Paris ve New York’dan sonra şimdi İstanbul’da..

Paris ve New York’dan sonra şimdi İstanbul’da..

tex word istanbul (6) (Medium)İlk Texworld İstanbul fuarına katılımcılardan yoğun ilgi 10 ülkeden 115 katılımcı hazır giyim kumaşları ve aksesuarları sektöründe büyük üretim yapan ülkeleri temsil ediyor!

Türkiye ile çevre ülkelerdeki tekstil endüstrisinin uzun zamandır beklediği Hazır Giyim Kumaşları ve Aksesuarları fuarı Texworld İstanbul 04-06 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda ilk kez düzenleniyor. Tekstil fuarları sektöründe dünya lideri fuar organizatörü Messe Frankfurt, bu etkinlik ile Türkiye’de düzenlediği fuar portföyünü de genişletti.

 Aralarında Almanya, Çin, Endonezya, Fransa, Güney Kore, Hindistan, Hong Kong, Pakistan, Tayvan ve Türkiye’nin bulunduğu 10 ülkeden 115 uluslararası katılımcı fuar alanını tamamını doldurmuş bulunuyor.

 Uludag_Tekstil_ihracatcilari_Birligi_Baskani_ibrahim_burkay (Medium)Texworld İstanbul, Messe Frankfurt’un dünya genelinde gerçekleştirdiği hazır giyim kumaşları sektörüne yönelik fuarlarda sergilenen tüm ürün gruplarını kapsıyor. Katılımcılar ağırlıklı olarak pamuklu, dantel-brode, örme kumaş, gömleklik, yün ve yün karışımlı kumaşlar, ipek ve ipek görünümlü kumaşlar, fonksiyonel kumaşlar, keten-kenevir, baskı, tasarım ofisleri, aksesuar, iplik-elyaf ve denim ürünlerini sergiliyor. Bu sayede Texworld İstanbul katılımcıları hazır giyim kumaşları ve aksesuarları pazarını tamamen yansıtıyor.

 Pakistanlı katılımcılar pamuklu ve fonksiyonel kumaşları sergilerken, Tayvan ise karışımlı kumaşlar, örme kumaş ve fonksiyonel kumaşların yanı sıra spor kıyafetlere yönelik kumaşlar sergiliyor.

Fuarda Hindistan, Güney Kore ve Endonezya’dan dantel ve brode, ipek ve ipek görünümlü kumaşlar sergilenecek. Ayrıca Türkiye, Güney Kore ve Tayvan örme kumaşlarını da bu fuarda ziyaretçilere sunuyor.

 Ayrıca Tayvan, Hindistan ve Pakistan ayrı bir ürün grubu alanında elyaf ve iplik seçeneklerini sergiliyor.

 tex word istanbul (4) (Medium)Messe Frankfurt Yönetim Kurulu Üyesi DetlefBraun yeni fuarla ilgili görüşlerini, “Texworld İstanbul’un lansmanı, Messe Frankfurt’un Türkiye’de büyümesiyle ilgili heyecan verici bir dönüm noktası” olarak değerlendiriyor. DetlefBraun yeni fuarla ilgili görüşlerini, “Özellikle son on yılda şirketimiz dünya genelinde yeni ve yüksek kaliteli tekstil fuarları düzenleyerek Türkiye’den pek çok sektör profesyoneline uluslararası pazarlara açılmaları için yol gösterdi. Şimdi ise uluslararası hazır giyim kumaşları üretim merkezilerini İstanbul’a taşıyoruz.” şeklinde ifade ediyor.

 İlk Texworld İstanbul fuarı vesilesiyle Messe Frankfurt ve Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği arasında başarılarını ileri adımlara taşımak için mutabakat belgesi imzalanacak. DetlefBraun “Fuar sırasında Messe Frankfurt ve UTIB, dünya çapında düzenlediğimiz tekstil fuarlarının Türk tekstil ve hazır giyim sektörleri için önemini onaylayan bir mutabakat imzalayacak”, açıklamasında bulundu.

 Hedef ülkeler: Türkiye, Orta Doğu ve Körfez ülkeleri, Orta Asya, Rusya, Doğu Avrupa ve Kuzey Afrika

 Texworld İstanbul, konfeksiyon üreticileri, privatelabel üreticileri, perakende ve toptancılar, mail order firmaları, mağaza zincirleri, tasarımcı ve modacılar, satın alma ofisleri ve acentelerden oluşan tüm sektör profesyonellerini ve satın almacıları bir araya getiriyor. Fuar öncesinde yapılan ulusal ve uluslararası ziyaretçi ön kayıtlarının yoğunluğu fuara olan yüksek ilgiyi gösteriyor.

 Texworld İstanbul, Türkiye, Ortadoğu ve Körfez ülkeleri, Doğu Avrupa, Orta Asya, Kuzey Afrika ve Rusya gibi büyük pazarlardan profesyonel ziyaretçileri ve satın almacıları hedefliyor.

tex word istanbul (5) (Medium)Messe Frankfurt İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Tayfun Yardım fuarla ilgili olarak ”Coğrafi konumu sebebiyle bu bölgelerdeki tüm önemli ticaret merkezlerine ulaşım açısından çok uygun bir lokasyonda bulunan İstanbul, dinamik ticaret ortamı, global hazır giyim kumaşları üreticileri ve hızla gelişen bölgelerdeki satın alıcılar için yeni bir buluşma noktası olacak.” açıklamasını yaptı.

 İstanbul’un Doğu Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika arasındaki merkezi konumu Texworld İstanbul’un önemini arttırıyor. Türkiye’nin pek çok ülke ile vizesiz seyahat olanağı, Türkiye ve bölgedeki hazır giyim üretimindeki büyük potansiyel Türkiye‘de bir tekstil fuarı düzenlenmesi gerekliliği fikrini güçlendirdi.

 Texworld İstanbul süresince ziyaretçiler Texworld Sanat Direktörleri Louis Gérin&GrégoryLamaud tarafından tasarlanan Trend Forumu keşfetme olanağı bulacaklar.

 Trend Forum‘da katılımcı firmalara ait seçilmiş kumaş ve aksesuarlar sergilenecek. Fuar trend kataloğu, Impulse 6 temadan oluşuyor: SpontaneousAttraction, BrutalPoetization, InnocentAppropriation, AnonymousQuintessence, ve Denim teması AbruptVeins ile aksesuar teması FragmentedRelics. Sezonun renkleri zarif tonlar ile durgun yaşam enerjisini yansıtıyor. Louis Gerin, temaları “Canlılığın kaynağı olan gizli güç” şeklinde açıkladı. Tutkulu renk uzmanları tarafından hayal edilen 44 renk, şiirsel isimlerle tercüme edildi.

 Fuar süresince Texworld Sanat Direktörleri Louis Gérin&GrégoryLamaud, “PeclersParis” adına AlexandreFléveau ve MagueloneParé-Harroc’un, ayrıca fuarın destekçilerinden Vakko Esmod İstanbul Moda Akademisi’nden Nadia Haouach ile DominiqueBoillot’nun yer aldığı seminer programı organize ediliyor.

 İlk Texworld İstanbul’a önemli destek

Türkiye’nin başarılı ve önemli moda tasarımcılarından Elif Cığızoğlu, Texworld İstanbul’un Paris ve New York’tan sonra, özellikle İstanbul’un hazır giyim tasarımındaki önemini de göz önünde bulundurulduğunda, İstanbul’da düzenlenecek olmasından dolayı duyduğu heyecanı ve desteğini açıkladı. Elif Cığızoğlu “Uzun yıllardan beri koleksiyon tasarımlarımda kullanmak üzere yeni kumaşlar keşfetmek için Texworld Paris’i ziyaret ediyorum ve Texworld İstanbul’un moda ve tekstil sektörüne çok katkısı olacağına inanıyorum.” dedi.

 Elif Cığızoğlu, Texworld İstanbul’un Nisan 2015’te düzenlenecek olan ikinci fuarında, Messe Frankfurt İstanbul ile birlikte ses getirecek ve farkın hissedileceği çalışmalara da imza atacaklarının müjdesini verdi. 

#

SENDE YORUM YAZ