logo

TGSD’nin yeni Başkanı Şeref Fayat oldu

TGSD’nin yeni Başkanı Şeref Fayat oldu

TGSD Y_NET_M KURULU 2015Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği’nin (TGSD) bugün yapılan 12. Olağanüstü Genel Kurulu’nda Başkanlık görevini System Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Şeref Fayat üstlendi.

Divan Başkanlığını Turan Sarıgülle’nin üstlendiği genel kurula, aralarında, Abdullah Kiğılı, Osman Benzeş, Nur Ger, Turgut Özdeş gibi isimlerin de yer aldığı dernek üyeleri büyük ilgi gösterdi.

Tek liste ile gidilen seçimlerin sonucunda TGSD’nin 19. Başkanı olan Şeref Fayat, yaptığı teşekkür konuşmasında sanayicisi, çalışanı ve diğer paydaşlarıyla bir bütün olarak hazır giyim endüstrisini geliştirmek, ihracat çıtasını daha da yukarıya çekmek için çalışacaklarını söyledi. Şeref Fayat, yeni dönemin öncelikleri arasında Türk hazır giyim sanayicisinin pazarlama gücünü geliştirmeye yönelik çalışmaların önemli yer tutacağını ifade etti.

TGSD’yi Anadolu ve Avrupa’da şubeleştirmeye çalışacaklarını anlatan Fayat, “Özellikle Avrupa’daki şubelerimizi üyelerimizin pazarlama gücünü geliştirecek merkezler olarak kurgulayacağız. Yeni dönemde sektörde yer alan tüm kesimleri kucaklayıp derneğin üye profilini daha geniş bir zemine yayacağız. Genişleyen üye yapımız ile pazarlama alanındaki enerjimizi buluşturup, Türkiye’nin hazır giyim ihracatını artıracağız” dedi.

TGSD baskani seref  fayat TGSD’nin yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Şeref Fayat (System Tekstil), Hadi Karasu (Intersource), Cevdet Karahasanoğlu (Pameks), Sami Kariyo (Penti Çorap), Ramazan Kaya (TYH Tekstil), Toygar Narbay (Narkonteks), Murat Aydın(Modega), Önder Türkmen (ACT Tekstil), Cem Altan (Aycem Tekstil), Ümit Özüren (Murat Çorap), Murat Öztürk (Realkom), Esra Ercan (Spring Near East), Mustafa Laçin (Timay), Seda Dicle (İnternet Tekstil), Sanem Dikmen (ETF Tekstil), Bülent Alkanlı (Perseus), Hakan Tin (Reha Tekstil), Tanzer Gözek (Kimtex), Demet Mutlu Üçok (Trendyol), Atıl Kutoğlu (Modacı), Mete Pamukçu (Tekboy), Umut Boz (Umut Boz), Murat Şimşek (SMM Tekstil) Ve Kemal Genç (Genç Tekstil).

 Şeref Fayat hakkında:

1966 Kayseri doğumlu Şeref Fayat, ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, 1989  yılında mağazacılıkla başlayan sektör deneyimine, 1994 yılında kendi markalarına üretim ve ihracatla devam etmiştir.  Dünya markalarına denim ağırlıklı dokuma pantolon üretimi ve ihracatı yapmakta olan System Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre üyesi olan Şeref Fayat, evli ve iki çocuk babasıdır.

#

SENDE YORUM YAZ