logo

TİM’den Kordsa Global’e İhracat Ödülü

TİM’den Kordsa Global’e İhracat Ödülü

Kordsa Global (Medium)Kordsa Global, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) İhracat Şampiyonları Ödülleri’nde tekstil sektörünün liderleri arasında yer aldı. Tekstil ve Hammaddeleri sektörü ihracatçıları sıralamasında 2013üçüncülüködülü Kordsa Global’in oldu.

Ödülü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi birlikte sunarken Kordsa Global adına firmanın Satın Alma Direktörü Hakan Volkan teslim aldı.

Türkiye’nin 2023’te 500 milyar USD ihracat hedefini desteklemek üzere ihracatın liderlerinin başarılarının taçlandırması amacıyla geleneksel olarak düzenlenen ödül töreni Haliç Kongre Merkezi’nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleşti.

Kordsa Global 2012 yılında 440.7 milyon TL olan ihracatını yüzde 11.3 artışla 490.6 milyonTL’ye yükseltti. 5 kıta yayayılmış 9 tesisiyle Türk ekonomisinin tek global şirketi olan Kordsa Global, 2014’ün ilk çeyreğinde cirosunu yüzde 24 artırdı. Şirket  2013’Te 1.5 milyar TL olan cirosunu bu yı l yüzde 20 artırmayı hedefliyor.

#

SENDE YORUM YAZ