logo

X-Rite Pantone ve Odak Kimya, İstanbul 2. İnovasyon Günü’nde tedarikçileriyle buluştu…

X-Rite Pantone ve Odak Kimya, İstanbul 2. İnovasyon Günü’nde tedarikçileriyle buluştu…

OdakKimya (Medium)Renk yönetimi, ölçüm ve iletişim teknolojilerinde dünya lideri X Rite Pantone; Türkiye’deki çözüm ortağı Odak Kimya ile birlikte, baskı ve ambalaj sektörüne yönelik özel İnovasyon Günü’nün ikincisini düzenledi.

 24 Eylül 2014’de Holiday Inn Airport Hotel’de düzenlenen ve X-Rite Pantone ile Odak Kimya’nın evsahipliğinde gerçekleşen toplantıda, katılımcılara renk çözümlerini daha seri, pratik ve kişisel hale getiren PantoneLIVE, X-Rite eXact, ColorCert ve X-Rite Platform ürünleri tanıtıldı.

 1998 yılından beri Türkiye’de ileri teknoloji renk çözümleri sunarak dünyanın renk otoritesi Pantone’nin Türkiye temsilcisi olan Odak Kimya; geçtiğimiz aylarda ülke çapında sahip olduğu bayi ağı ile renk yönetimi, ölçüm ve iletişim teknolojilerinde dünya lideri X-Rite Pantone’nin Türkiye’deki tek dağıtım ortağı ve tüm sektörlerdeki tek yetkili servis merkezi olmuştu.

 X-Rite’ın Akdeniz ve Türkiye Bölge Müdürü Simone Viscomi, “İstanbul’daki bu özel etkinlik sırasında, çok sayıda renk uzmanı ile heyecan verici yenilik haberlerini paylaşma ve X-Rite çözümlerini canlı sunumlarla gösterebilme imkanı bulduk. İzleyenler özellikle artık markaların renk bütünlüğünde oluşan riskleri ortadan kaldıran PantoneLIVE sayesinde, kesin spektral veri sağlayan bulut-bazlı ekosistemin marka sahipleri ve uygulayıcılar tarafından benimsenmesine ilgi gösterdiler. Çünkü PantoneLIVE ile artık renk bütünlüğünü tehdit eden riskler artık ortadan kalkıyor. Dünyanın her yerinden tek bir noktaya ulaşarak sabitlenmiş marka renginizi görebiliyorsunuz” dedi.

 IMG_1912 (Medium)Renk tedarik zinciri boyunca PantoneLIVE’ın kullanımını vurgulayan P&G ve ASDA’nın da dahil olduğu artan global marka sayısını göz önünde bulunduran katılımcılar, hem bu benzersiz ürün hakkında bilgi almaktan, hem de işlerinde nasıl uygulayacaklarını öğrenmekten mutluluk duydular.

 X-Rite Platform

Etkinlikte tanıtılan bir diğer ürün ise X-Rite Platform’du. Bu yeni nesil elde taşınabilir cihaz, baskı öncesi, son yayın öncesi ve matbaa aşamalarında, renkli dokunmatik ekranına çoğu zaman tek bir dokunuşla erişilebilen verilerle doğru renk ölçümünü sağlıyor.

 X-Rite eXact

X-Rite eXact ise kullanımının hızlı, verimli ve etkin hale getirilmesi için deneyim seviyesi ne olursa olsun her kullanıcının bireysel ihtiyaçlarına göre özelleştirilebiliyor. Buna ek olarak, herhangi bir kablo ya da tel gerektirmediğinden, tesis içinde istenilen yere kolayca taşınabiliyor.

 ColorCert (Medium)ColorCert

ColorCert: X-Rite sürümünün, müşteri dosyasından başlayarak üretim boyunca birçok teknolojik aşamada kaliteyi koruyarak, olağanüstü renk yönetimini nasıl başardığının da anlatıldığı toplantıda Viscomi,  sözlerine şöyle devam etti: “ColorCert, üretim kalitesinin tesis çapında veya küresel ölçekte tanımı, takibi ve iletilmesi için istatistiksel üretim kontrolünü sağlayan bulut bazlı bir çözümdür. Küresel bir renk tedarik zincirinde bu hem marka sahipleri, hem de yazıcılar ve dönüştürücüler için kritik bir noktadır. PantoneLIVE ve X-Rite eXact’ın yanı sıra standartlara uyumlu diğer cihaz ve yazılımlarla da basitçe entegre edilerek, hemen hemen her ortamda kolaylıkla kullanılıyor.”

 CAPSURE

Akdeniz ve Türkiye Pazarlama Uzmanı Clizia Capecchi ise “Cep boyutunda bir renk ölçüm cihazı olan son CAPSURE’den bahsederek, “Tasarımcıların herhangi bir yüzey, materyal ya da kumaştan, hatta küçük, desenli, çok renkli dokulardan bile, renk ilhamı yakalamalarına ve çabucak, doğru Pantone rengi ile eşleştirmelerine olanak verir. Taranan renkler ve bu renklerin çağrıştırdığı fikirler CAPSURE dahili mikrofonu ile anında sözlü olarak da kaydedilebilir” diye konuştu.

Odak Kimya Genel Müdürü Ayla Çuhadaroğlu da İnovasyon Günü Etkinlikleri’nin müşteriler tarafından ilgiyle beklendiği ve takip edildiğini belirterek, X-Rite’ın geliştirme ve içerik sunum desteğinin kendileri için çok değerli olduğunu söyledi.

 Müşterilerin, X-Rite Pantone ve Odak Kimya’nın uzmanlıklarından yararlanabildikleri ve karşılıklı sohbet imkanı bulabildikleri etkinlik, bu yılın Ekim ayında yeni gelişmeler doğrultusunda tekrarlanacak.

#

SENDE YORUM YAZ