logo

X-Rite Pantone ve Odak Kimya, İstanbul Tekstil İnovasyon Günü’nde

X-Rite Pantone ve Odak Kimya, İstanbul Tekstil İnovasyon Günü’nde

XRite_Pantone_OdakKimya_Innovation_Day_2015 (2) (Large)Renk yönetimi, ölçüm ve iletişim teknolojilerinde dünya lideri X Rite Pantone, Türkiye’deki çözüm ortağı Odak Kimya ile birlikte, tekstil sektörüne yönelik özel bir İnovasyon Günü düzenledi.

 29 Nisan’da Holiday Inn Airport Hotel’de düzenlenen ve X-Rite Pantone ile Odak Kimya’nın evsahipliğinde gerçekleşen toplantıda, katılımcılara renk çözümlerini daha seri, pratik ve kişisel hale getiren yeni ürünler tanıtıldı.

 Pantone Pazarlama Direktörü Carola SEYBOLD, X-Rite Aplikasyon Uzmanı Jochen MOHR ve X-Rite MEA Bölgesi Satış Direktörü Simone VISCOMI’nin konuşmacı olarak yer aldığı etkinlik hakkında konuşmacılar; “İstanbul’daki bu özel etkinlik sırasında, çok sayıda renk uzmanı ile heyecan verici yenilik haberlerini paylaşma ve X-Rite Çözümlerini canlı sunumlarla gösterebilme imkanı bulduk. İzleyenler özellikle Yeni Nesil Ci7800 Masaüstü Küresel Geometri Spektrofotometreile, renkler için kesin spektral veri sağlayan bulut-bazlı ekosistemin marka sahipleri ve uygulayıcılar tarafından benimsenmesine ilgi gösterdiler.” dedi.

 Yeni Nesil Ci7800 Masaüstü Küresel  Spektrofotometre

Etkinlikte tanıtılan X-Rite’ın tekstil endüstrisi için geliştirdiği yeni masaüstü ürünü Ci7800 Masaüstü Küresel Spektrofotometresi, konsept tasarımından nihai ürüne kadar tüm tekstil tedarik zincirinde tutarlı renk elde etmek isteyenlere hitap ediyor.

 Yeni nesil Ci7800 Masaüstü Küresel Spektrofotometresi tekstil üretimi boyunca verimliliği arttırmak adına yeni özellikler içeriyor. Ci7800, tekstil süreci boyunca hataları azaltmak ve doğru sonuca ulaşmak için, hammaddeden ya da üründen mükemmel örnek alarak en doğru renk ölçümünü yapıyor.

 İnovasyon Günü Etkinlerimiz Devam Edecek

XRite_Pantone_OdakKimya_Innovation_Day_2015 (1) (Large)“İnnovasyon Günü etkinliğimize katılım oranı bizi fazlasıyla memnun etti.” diyen Odak Kimya Genel Müdürü Ayla Çuhadaroğlu da İnovasyon Günü Etkinlikleri’nin müşteriler tarafından artık ilgiyle beklendiği ve takip edildiğini ifade etti.‘’Tekstil sektöründeki cihazların performansı; firmaların tedarik zincirinde olmaları ve global markalarla çalışmaları sebebiyle her zaman doğru kondisyonda olmalı’’ diyerek sözlerine devam eden Ayla Çuhadaroğlu, X-Rite‘ın Türkiye’deki Tek Yetkili Servis MerkeziOdak Kimya olarak cihazların kondisyonunu bedelsiz olarak kontrol ederek, bu konudaki bilincin oluşması yönünde desteklerinin süreceğini belirtti.

X-Rite’ın yeni ürünü hakkında  ise “Türk tekstil endüstrisinindünya piyasasındaki yeri, her geçen gün daha da büyüyor. Doğru renk iletişimi ve tasarımdan üretime kadar süregelen renk yönetimi,Türk tekstil sektörü üreticileri için oldukça önemli bir ihtiyaç. X-Rite’ın yeni ürünü Ci7800 Masaüstü Küresel Spektrofotometre de bu ihtiyacı karşılamak üzere artık sektörün kullanımında.” diyerek, Odak Kimya olarak tekstil sektöründeki çalışmalarının daha da yoğunlaşacağını ifade etti.

 Müşterilerin, X-Rite Pantone ve Odak Kimya’nın uzmanlıklarından yararlanabildikleri ve karşılıklı sohbet imkanı bulabildikleri Innovation Day etkinlikleri, gelecek aylarda yeni gelişmeler doğrultusunda tekrarlanacak.

 X-Rite Pantone’nin tekstil endüstrisi için renk ölçüm ve yönetim çözümü olarak ürün paletinde yer alan ürünleri:

  • 45/0 ölçüm geometrili spektrofotometreleri de içeren portatif ve kompakt spektrofotometreler
  • Renk karşılaştırması için kullanılan cep tipi cihazlar
  • Işık kabinleri
  • Renk değerlendirmelerinde tahminlere dayalı çalışmayı azaltan gelişkin kalite kontrol yazılımları,renk reçete maliyetini azaltan formulasyon programları,renk ölçüm cihazlarının doğruluğunu,optimizasyonunu ve sertifikasyonunu sağlayan yazılımlar.

#

SENDE YORUM YAZ