logo

“YUVARLAK ÖRGÜ” Tekstil Araştırmaları Derneğinin 22 Kasım Cumartesi etkinliğin konusu

“YUVARLAK ÖRGÜ” Tekstil Araştırmaları Derneğinin 22 Kasım Cumartesi etkinliğin konusu

Ekrem Hayri Peker (2) (Medium)Tekstil Araştırmaları Derneği sonbahar etkinliklerine devam ediyor. İPEK ve DİJİTAL BASKI ile başladığı etkinliklerine YUMUŞATICILAR ve ENZİMLER’le devam etti.

8 Kasım Cumartesi günü derneğimiz tarafından yapılan etkinlikte sanayici Ahmet Bulut katılımcılara yumuşatıcı ve enzim seçiminin önemini anlattı.

Önce Tekstil Araştırmaları Derneği Başkanı Ekrem Hayri Peker, derneğin faaliyetleri ve önümüzdeki, dönem yapacağı çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Sonra Sanayici Ahmet Bulut, Anyonik, katyonik, nonyonik yumuşatıcılar ve silikonlu yumuşatıcıların hangi kumaşlarda ve nasıl kullanacağını, kullanım hatalarının kumaşlarda yarattığı problemleri örnekleriyle anlattı. Kullanılan yumuşatıcıların spektlerinin iyi okunmasını ve kullanım koşullarının iyice öğrenilmesini, pH ölçümüne dikkat edilmesi gerektiğini anlattı.

Enzimlerin hayatımızdaki yerine değindikten sonra kumaş boyama ve haşıl sökmede kullanılan enzim çeşitlerini ve bu enzimlerin özelliklerini anlattı.

Ekrem Hayri Peker (1) (Medium)Enzimlerin depolanma şartlarının önemine değinen Ahmet Bulut, kullanımda optimum pH derecesinin önemini anlattı. Sayın Bulut Enerji tasarrufu için soğuk nötral enzimlerin üretildiğini anlatarak konuyu bitirdi.Etkinlik katılımcıların sorularına verilen cevaplarla sona erdi.

Etkinlik bitiminde Tekstil Araştırmaları Derneği Başkanı İkinci Başkanı Dilek Uzatıcı, derneğin önümüzdeki, dönem yapacağı çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi.Derneğin 22 Kasım Cumartesi günü yapılacağı  etkinliğin konusu   Sanayici Erdinç Erdoğan YUVARLAK ÖRGÜ Konusu sunulacaktır. Etkinliğe katılım ücretsizdir.

 

Etkinlik Adresi:Dernekler yerleşkesi Konak Mahallesi Seçkin Sokak No:18 16110 Nilüfer/BURSA (Beşevler pazaryeri altında)

#

SENDE YORUM YAZ